ارتباط با ما

خواص تخمه هندوانه برای سلامتی بدن

خواص تخمه هندوانه

تغذیه

خواص تخمه هندوانه برای سلامتی بدن

خواص تخمه هندوانه برای حل بسیاری از مشکلات مرتبط با سلامتی بدن مفید است.

خواص تخمه هندوانه برای سلامتی بدن

خواص تخمه هندوانه برای حل بسیاری از مشکلات مرتبط با سلامتی بدن مفید است. با وجود اینکه شاید کمتر کسی در مورد خواص این تخمه بداند ولی باید بگوییم حاوی مواد مغذی فراوانی می باشد.

من هندوانه را دوست دارم. همان طور که با دندان های خود هندوانه را گاز میزنم این موضوع را درک می کنیم که  مردم از خودن آن لذت می برند. اما صبر کنید. آیا تخمه های هندوانه هم شامل این موضوع می شوند؟ نمی توانم به این سوال پاسخ بدهم. زیرا من هرگز درباره خواص تخمه هندوانه نمی دانستم. این طور نیست؟

و شما هم، حدس می زنم مثل من باشید. اما نگران نباشید. ما همه چیز را در مورد تخمه هندوانه پوشش داده ایم. فقط به خواندن ادامه دهید.

تخمه هندوانه چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است این تخمه در میوه هندوانه یافت می شود. تخمه هندوانه کالری کم و مواد مغذی زیادی دارد و همچنین سمی نیست.

آنها از خواص سلامتی زیادی برخوردار هستند. بعضی از این خواص شامل تقویت سلامت قلب و ایمنی بدن و کنترل قند خون می باشد. تخمه هندوانه منبعی غنی از مواد مغذی زیادی مانند پتاسیم، مس، سلنیوم است. مواد مغذی ای که ممکن است در مقدار رژیم غذایی شما مقدار آنها کم باشد.

شما می توانید تخمه های هندوانه را به همان شکل یا به شکل پودر مصرف کنید. تخمه های هندوانه حاوی مقادیر زیادی پروتئین و ویتامین B می باشند. تخمه های هندوانه می توانند برای میان وعده های سرگرم کننده و ارزان قیمت استفاده شوند. این تخمه ها را می توانید در بین وعده های غذایی خود مصرف کنید.

خواص روغن تخمه هندوانه

نه تنها تخمه هندوانه، بلکه حتی روغن تخمه هندوانه دارای خواص زیادی می باشد. روغن تخمه هندوانه پس از سرد کردن تخمه های هندوانه خشک شده از آن بدست می آیند. روغن تخمه هندوانه در آفریقای غربی دارای محبوبیت فراوانی است و تاثیرات معجزه آسایی برای پوست و مو شما در پی دارد. این روغن خواص مرطوب کننده عالی دارد و دارای جنسی لطیف است، به همین دلیل است که اغلب در انواع روغن بچه استفاده می شود. روغن تخمه هندوانه منبعی غنی از مواد معدنی، ویتامین ها و سایر اسید های چرب ضروری است. یکی از مواد مهم آن، اسید لینولئیک است که برای پوست مناسب است و حتی از بیماری قلبی و سکته قلبی جلوگیری می کند.

بعضی ها هندوانه بدون تخمه را برای مصرف ترجیح می دهند؛ هندوانه ای که بدون تخمه رشد می کند. و از آنجا که مصرف یک میوه بدون دانه به ویژه هندوانه آسان تر و راحت تر است، دارای ارزش تجاری بیشتری است. اما از نظر داشتن خواص سلامت، هندوانه تخمه دار بسیار بهتر است.

آیا می توانیم تخمه هندوانه را بخوریم؟

خوردن تخمه هندوانه کاری بی عیب و مفید است. شما مطمئنا می توانید تخمه هندوانه را به عنوان یک تخمه پرخاصیت مصرف کنید.

در واقع شما باید این تخمه را بدلیل خواص زیادی که دارد مصرف کنید.

شما به سادگی می توانید زمانی که در حال خوردن میوه هندوانه هستید تعداد زیادی از تخمه های آن را نیز بخورید. این ساده ترین راه برای انجام این کار است. یا حتی شما می توانید جوانه های تخمه هندوانه را بخورید. خوردن جوانه تخمه هندوانه بسیار مفیدتر از حد تصور است. دلیلش این دلیل است که مقادیر کاملی از پروتئین و سایر مواد مغذی را از طریق آن دریافت می کنید.

بعد از اینکه پوسته سیاه رنگ تخمه های هندوانه را باز کردید، می توانید مغز یا دانه آنها را بعد از اینکه جوانه زدند، بخورید. این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد اما ارزشش را دارد. همه چیزی که باید انجام دهید این است که دانه ها را در طول شب خیس کنید. چند روز صبر کنید تا جوانه ها رشد کنند. سپس، شما می توانید آنها را در زیر نور خورشید یا در داخل فر خشک کنید و سپس آنها را به عنوان یک میان وعده سالم بخورید.

بو دادن تخمه هندوانه

شما همچنین می توانید دانه های تخمه هندوانه را بو بدهید. به سادگی دانه ها را بر روی یک ورق پخت قرار دهید و آنها را در حدود 15 دقیقه با درجه حرارت 325 درجه فارنهایت در داخل فر قرار دهید. دانه ها قهوه ای و ترد می شوند. فقط ممکن است برخی از خواص تغذیه ای خود را از دست بدهند اما آنها در نهایت یک میان وعده خوشمزه هستند. شما همچنین می توانید این میان وعده را با اضافه کردن مقداری روغن زیتون و  نمک به آن خوشمزه تر کنید.

راه دیگری که برای استفاده از مواد مغذی موجود در دانه های هندوانه وجود دارد از طریق روغن بدست آمده از آنها است. شما می توانید روغن دانه هندوانه را از بازار خریداری کنید و از آن در آشپزی استفاده کنید. شما همچنین می توانید این روغن را بر روی سالاد بریزید و از آن استفاده کنید. اما چرا باید آنها را بخورید؟

دانه های هندوانه دارای خواص بسیار عالی هستند و شما باید آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. اما صبر کنید، هنوز متقاعد نشده اید؟

اما چرا باید تخمه هندوانه را بخوریم؟

خوب سعی می کنیم کمی عمیق تر مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.

خوردن تخم هندوانه به طور مستقیم و بوسیله خوردن میوه هندوانه خوب است، اما خوردن جوانه های آن بهتر است. حدودا یک هشتم فنجان از تخمه هندوانه حاوی حدود 10 گرم پروتئین است. جوانه زدن دانه ها همچنین ترکیبات موجود در دانه ها را که به سختی جذب بدن می شوند را حذف می کند. دانه تخمه هندوانه سرشار از پروتئین، منیزیم، ویتامین B و اسیدهای چرب اشباع نشده می باشد. این مواد مغذی سطح کلسترول را پایین می آورند، التهاب را کاهش می دهند، و از بیماری های قلبی و سکته قلبی جلوگیری می کنند.

پروتئین تخمه هندوانه شامل چندین اسید آمینه است که یکی از آنها آرجنین است. بدن ما مقداری آرجنین را تولید می کند، اما آرجنین اضافی دارای خواص بیشتری است. آرجنین می تواند به تنظیم فشار خون و درمان بیماری های قلبی عروقی کمک کند. سایر اسید آمینه های موجود در پروتئین تخمه هندوانه عبارتند از گلوتامیک اسید، تریپتوفان و لیزین.

ارزش غذایی تخمه هندوانه

تخمه هندوانه همچنین دارای مقادیر بالایی از ویتامین های B است، که وظیفه تبدیل مواد غذایی به انرژی و حمایت از سایر توابع مهم بدن را به عهده دارد. تخمه هندوانه منبعی غنی از نیاسین، که یک عضو قوی از گروه ویتامین B است می باشد و از سیستم های عصبی و گوارشی و سلامت پوست محافظت می کند. سایر ویتامین های B موجود در تخمه هندوانه عبارتند از فولات، تیامین، ویتامین B6، ریبوفلاوین و اسید پانتوتنیک.

مواد معدنی موجود در تخمه هندوانه عبارتند از آهن، پتاسیم، مس، منیزیم، منگنز، سدیم، فسفر و روی. و همانطور که مشاهده کردیم، چربی های موجود در دانه ها، اسیدهای چرب اشباع نشده هستند.

هنوز متقاعد شده اید؟ خوب، وقت آن رسیده است که در مورد اصل قضیه صحبت کنیم.

خواص تخمه هندوانه برای سلامتی چیست؟

افزایش سلامت قلب

منیزیم موجود در تخمه هندوانه به شدت به سلامت قلب کمک می کند. تخمه هندوانه به عملکرد طبیعی قلب کمک می کند و فشار خون را تنظیم می کند.

اثرات مثبت تخمه هندوانه در قلب می تواند به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و افزایش عروق خونی باشد. تخمه هندوانه همچنین یک منبع غنی از ماده ای به نام سیترولین است که به کاهش فشار خون آئورت کمک می کند و در نهایت از قلب محافظت می کند. همچنین عصاره تخمه هندوانه باعث کاهش کلسترول می شود.

تقویت سیستم ایمنی

تخمه های هندوانه، به ویژه انواع بو داده آن، سرشار از آهن می باشند و این ماده باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود. ویتامین B  موجود در تخمه هندوانه نیز در این زمینه کمک می کند.

منیزیم موجود در تخمه هندوانه ارتباطی قوی با سیستم ایمنی بدن دارد. کمبود منیزیم با اختلال عملکرد سیستم ایمنی مرتبط است. همچنین منیزیم نقش محافظتی در واکنش های آلرژیک دارد، که این نشان می دهد برای سیستم ایمنی بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تقویت قوای جنسی مردان

“روی” موجود در تخمه هندوانه برای سیستم تولید مثل مردان بسیار مهم است. بر اساس یک مطالعه چینی، مکمل روی می تواند به میزان قابل توجهی کیفیت اسپرم مردان نابارور را افزایش دهد. همچنین، روی از نظر فراوانی در بافت های انسانی، بعد از آهن در رده دوم است. عناصری مانند روی در سیستم تولید مثل مردان نقش مهمی ایفا می کنند زیرا فعالیت های بالا را در سطح مولکولی نشان می دهند. مطالعات نشان دهنده سطوح پایین روی در پلاسمای منی مردان نابارور در مقایسه با مردان نرمال است. اگرچه نیاز به مطالعات بیشتری وجود دارد، اما این احتمال امیدوار کننده و دلگرم کننده است.

کمک به درمان دیابت

تخمه های هندوانه تاثیر مثبتی بر انباشت گلیکوژن دارند که این امر می تواند به درمان دیابت کمک کند. عصاره های تخمه هندوانه، با توجه به توانایی آنها در کاهش سطح گلوکز پلاسما، به یک عامل ضد دیابتی به حساب می آیند.

تقویت سلامت مغز

وجود منیزیم در تخمه های هندوانه می تواند به بهبود حافظه کمک کند. این عنصر همچنین می تواند به مبارزه با زوال عقل بپردازد و با پیری مبارزه کند. مطالعات نشان می دهد که درمان های مبتنی بر منیزیم می تواند با موفقیت بزرگی در زمینه مقابله با از دست دادن حافظه در سنین پیری همراه باشد. منیزیم موجود در مغز می تواند حافظه را تقویت کند و حتی یادگیری را تسریع کند.

بهبود سلامت گوارش

منیزیم موجود در تخمه های هندوانه آنزیم هایی را فعال می کند که مواد مغذی را جذب بدن می کند. این باعث می شود که بدن غذا را بهتر تجزیه کند و راحت تر آن را هضم کند. همچنین به تولید و انتقال انرژی در طول هضم کمک می کند. و کمبود منیزیم می تواند به هضم ضعیف منجر شود.

کمبود روی نیز به اختلالات گوارشی مرتبط است. این امر می تواند سبب سندرم روده تحریک پذیر و سایر مسائل مربوط به اسید معده شود. در واقع، اسهال یکی از شایع ترین علائم کمبود روی است.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه، تخمه هندوانه و هندوانه در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

استفاده از روغن کرچک برای مو
روغن سیاه دانه برای مو
روغن شترمرغ برای مو
دلایل رایج ریزش مو

زیبایی

دلایل رایج ریزش مو

نویسنده 22 می, 2018
از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
بالا