ارتباط با ما

خواص لوبیا قرمز برای سلامتی بدن

خواص لوبیا قرمز

تغذیه

خواص لوبیا قرمز برای سلامتی بدن

خواص لوبیا قرمز برای عملکرد بهتر مغز، پیشگیری از سرطان، کنترل قند خون، سلامت دستگاه گوارش و کاهش وزن مفید می باشد.

خواص لوبیا قرمز برای سلامتی بدن

خواص لوبیا قرمز برای عملکرد بهتر مغز، پیشگیری از سرطان، کنترل قند خون، سلامت دستگاه گوارش و قلبی عروق مفید می باشد.

لوبیا قرمز به دلیل طعم و مزه و عطر خوبی که دارد در بین افراد بسیار محبوب است. رنگ این لوبیا قرمز تیره است و شکلی شبیه به کلیه دارد. لوبیا پر از پتاسیم، منیزیم، آهن و پروتئین است. از این رو، جایگزین خوبی برای گوشت در بین گیاهخواران محسوب می شود. لوبیای قرمز دارای آنتی اکسیدان های متعدد ضد بیماری است که باعث هر چه بیشتر سیستم ایمنی بدن می شوند.

خواص لوبیا قرمز در پیشگیری از سرطان

لوبیا قرمز دارای منگنز می باشد که به عنوان یک داروی ضد عفونی کننده عمل می کند. منگنز به کاهش رادیکال های آزاد میتوکندری در سطح سلولی کمک می کند. همچنین لوبیا قرمز حاوی ویتامین K است که یک ویتایمن شناخته شده برای محافظت از سلول های بدن از استرس اکسیداتیو و همچنین کاهش خطر ابتلا به سرطان می باشد.

عملکرد بهتر مغز با مصرف لوبیا قرمز

ویتامین K فراوانی که در لوبیا قرمز وجود دارد برای تقویت مغز و سیستم عصبی مفید است. ویتامین K به تشکیل سیفینو لیپید کمک می کند تا این ماده باعث عملکرد بهتر مغز و سیستم عصبی شود. لوبیا همچنین حاوی مقدار مناسبی از تیامین است که سلول های مغز برای عملکرد شناختی بهتر به آن نیاز دارند. همچنین لوبیا کمک می کند تا ماده ای بنام استیل کولین برای تقویت حافظه ایجاد شود.

کنترل قند خون

لوبیا حاوی فیبر محلول است که به کاهش میزان متابولیسم کربوهیدرات کمک می کند. این امر از بالا رفتن میزان سطح قند خون بدن در هنگام پیاده روی بعد از غذا جلوگیری کند. همچنین لوبیا قرمز منبع خوبی از پروتئین هایی می باشد که سطح قند خون را کاهش می دهند.

لوبیا قرمز حاوی سولفات دتواکسازی می باشد

سولفات ها به عنوان یک نگهدارنده برای تهیه غذاهایی مانند سالاد استفاده می شوند. لوبیا قرمز حاوی مقادیر زیادی مولیبدن است که سولفات دتواکسازی تولید می کند. این امر برای افراد مبتلا به آلرژی سولفات ضروری است زیرا به سم زدایی سولفات ها کمک می کند تا علائمی مانند سردرد را کاهش دهد.

حفظ سلامت دستگاه گوارش

لوبیا قرمز حاوی فیبرهای نامحلول است که برای تنظیم حرکات روده و افزایش مدفوع مفید هستند. لوبیا به تخمیر فیبر رژیمی در روده بزرگ ما کمک می کند و باکتری های مفید را در دستگاه گوارش نگه می دارد. حرکات سالم روده خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.

حفظ سلامت قلبی عروقی

داشتن فیبر بالا در لوبیای قرمز می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد. فولات در لوبیا سبب کاهش سطح هوموسستین می شود که خطر سکته مغزی، حملات قلبی و بیماری های عروقی را کاهش می دهد. لوبیا همچنین حاوی منیزیم است که به عملکرد سالم سیستم قلبی عروقی کمک می کند.

خواص لوبیا قرمز در تقویت انرژی

لوبیا قرمز یک منبع غنی از آهن است که سطح انرژی شما را افزایش می دهد. آهن نیز برای متابولیسم بدن و تولید انرژی ضروری است. وجود منگنز در لوبیا قرمز نیز باعث تولید انرژی در بدن شما می شود.

وجود پروتئین بالا در لوبیا قرمز

لوبیا قرمز دارای پروتئین فراوانی می باشد و می تواند بهترین جایگزین برای محصولات گوشتی یا لبنیات باشد. لوبیا را با برنج مصرف کنید تا مواد غذایی کامل آن را دریافت کنید.

خواص لوبیا قرمز در تقویت قدرت استخوان

وجود منگنز و کلسیم در لوبیا قرمز کمک می کند تا استخوان ها تقویت شوند و بنابراین از پوکی استخوان جلوگیری می کند. لوبیا قرمز حاوی فولات است که سطح هموسیستین را حفظ می کند و خطر شکستگی های استخوانی و لگن را کاهش می دهد.

جلوگیری از کلسترول بد

فیبرنیا موجود در لوبیا قرمز، اسیدهای چرب اشباع شده کوتاه مدت را تولید می کند که می تواند کلسترول را در کبد مهار کند. این امر باعث کاهش و جلوگیری از کلسترول بد می شود.

جلوگیری از خطر ابتلا به دیابت

لوبیا قرمز حاوی کربوهیدرات با شاخص گلیسمی کم است. این خاصیت برای جلوگیری از خطر ابتلا به دیابت مفید است.

بلوغ سلول های قرمز خون

مواد مغذی موجود در لوبیا قرمز برای سنتز DNA و RNA مفید هستند. این موصوع می تواند سطح هموسیستئین را در شریان ها کاهش دهد و بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

خواص لوبیا قرمز در حفظ سلامت پوست

لوبیای قرمز به حفظ متابولیسم اسید آمینه، گلوکونئوژنز، سنتز نوروترانسمیتر، سنتز هیستامین، اسیدهای چرب، چربی ها و سنتز هموگلوبین کمک می کنند. بنابراین، می تواند در حفظ سلامت پوست مفید باشد.

تاثیر لوبیا قرمز در از بین بردن رادیکال های آزاد

لوبیای قرمز یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که دارای خواص ضد سرطان می باشد. بدن ما رادیکال های آزاد را به عنوان یک محصول جانبی متابولیسم سلولی تولید می کند. مصرف لوبیای قرمز برای تخریب این رادیکال های آزاد مفید است و بنابراین خطر ابتلا به سرطان و بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

لوبیا قرمز سرشار از فیبر می باشد

لوبیای قرمز دارای فیبر محلول و نامحلول است. این فیبر محلول می تواند با اسیدهای صفراوی در دستگاه گوارش به منظور از بین بردن آن ها در بدن ترکیب شود. این امر برای درمان اسیدهای صفراوی در کبد مفید است و همچنین کلسترول بد را کاهش می دهد. فیبر نامحلول می تواند در جلوگیری از یبوست، سندرم روده تحریک پذیر و دیورتیکولوز موثر باشد.

حفظ سلامت قلب با خوردن لوبیا قرمز

لوبیای قرمز غنی از ویتامین B9 یعنی فولات یا اسید فولیک است. لوبیای قرمز به عنوان یک ماده غذایی سالم برای قلب در نظر گرفته می شود زیرا دارای چربی کمی هستند. فولات کمک می کند تا سطح هموسیستئین در جریان خون کاهش یابد.

تقویت توانایی شناختی

لوبیای قرمز حاوی مقدار زیادی از ویتامین B1 یا تیامین است. تیامین به تشکیل سلول های مغزی و عملکرد مناسب آنها کمک می کند. تیامین برای سنتز استیل کولین مفید است که به عملکرد حافظه کمک می کند. مصرف لوبیا قرمز را برای حفظ سلامت عملکرد شناختی افراد توصیه می شود.

خواص ضد پیری لوبیای قرمز

لوبیای قرمز یک منبع غنی از آنتی اکسیدان است. لوبیای قرمز دارای خواص ضد پیری است که باعث طول عمر و مقابله با آسیب های سلولی می شود. این امر می تواند پوست و بدن شما را از مشکلات بهداشتی ناشی از غذاهای ناسالم محافظت کند.

لوبیا قرمز سرشار از فلاونوئیدها است

لوبیا قرمز یک منبع غنی از فلاونوئیدها مانند پروانتوسایانیدین است. آنها به عنوان یک ماده غذایی ضد چین و چروک عمل می کنند و باعث می شوند پوست جوانی و شادابی خود را حفظ کند.

خواص لوبیای قرمز در کاهش وزن

لوبیا قرمز حاوی مقادیر زیادی فیبر، پروتئین و کربوهیدراتهای پیچیده است که سطح قند خون را تثبیت می کنند. توصیه می شود که لوبیای قرمز را برای مقاومت در برابر انسولین، هیپوگلیسمی و دیابت مصرف کنید. سطح قند خون پایدار باعث کاهش انسولین توسط پانکراس می شود. این باعث افزایش ذخیره چربی در بدن شما می شود و سطح انسولین را پایین نگه می دارد تا همیشه بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و لوبیا قرمز در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

استفاده از روغن کرچک برای مو
روغن سیاه دانه برای مو
روغن شترمرغ برای مو
دلایل رایج ریزش مو

زیبایی

دلایل رایج ریزش مو

نویسنده 22 می, 2018
از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
بالا