ارتباط با ما

خواص پیاز برای سلامتی بدن

خواص پیاز

تغذیه

خواص پیاز برای سلامتی بدن

پیاز گیاهی می باشد که شما احتمالا هر روز با آن سر و کار دارید و آن را به عناوین مختلف مصرف می کنید.

خواص پیاز برای قسمت های مختلف بدن مفید هستند. پیاز گیاهی می باشد که شما احتمالا هر روز با آن سر و کار دارید و آن را به عناوین مختلف مصرف می کنید.

پیاز ممکن است شما را در ابتدا به گریه بیندازد، اما در بلند مدت می خنداند. پیاز دارای خواص اعجاب انگیزی می باشد. برخی از این خواص کاملا شگفت انگیز هستند.

ادامه این مطلب را در سلامت گو بخوانید تا شما هم به این خواص شگفت انگیز پی ببرید.

پیاز چیست؟

آنها به نامهای گل پیاز یا پیاز معمولی هم شناخته شناخته می شوند. آنها جزو سبزیجات محسوب می شوند و به طور گسترده ای متعلق به گونه های جنس آلیوم هستند. سایر سبزیجات مرتبط با آن عبارتند از سیر، پیازچه، تره، موسیر و پیاز چینی. گیاه پیاز دارای برگ های سبز مایل به آبی است و گلبرگ های آن بعد از یک دوره خاص شروع به رشد می کند.

پیاز در سراسر جهان کشت و مصرف می شود. آنها معمولا بصورت پخته شده استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند بصورت خام خورده شوند و در ترشیجات و بعنوان چاشنی هم استفاده شوند. پیاز دارای طعمی قوی و تند و تیز است. بدلیل اینکه پیاز یک محصول معتدل است، می توان آن را در طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی شامل معتدل، گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند.

همانطور که گفتیم، گلبرگ پیاز، چیزی جز یک ساقه کوتاه با برگ های گوشتی نیست. این گلبرگ به عنوان یک ذخیره غذایی عمل می کند که به گیاه کمک می کند تا در شرایط سختی آب و هوایی زنده بماند.

این مطالب در مورد پیازها کاملا جذاب است، آیا این طور نیست؟ اما پیازها دارای تاریخ هم می باشند.

تاریخچه پیاز چیست؟

منشاء باستانی پیاز در قسمتهای غربی و شرقی آسیا قرار دارد. گونه های مختلفی از پیاز در سراسر جهان وجود دارد که اساسا به معنی آن است که احتمالا بصورت همزمان در سراسر جهان کشت می شود. سوابق نشان می دهد که پیاز در چین 5000 سال قبل از میلاد استفاده میشده است که دلیل آن مقاوم بودن پیاز برای حمل و نقل و ذخیره سازی است. مصری های باستان احترام زیادی برای پیاز قائل می شدند و با توجه به شکل کروی و حلقه های متمرکز آن، پیاز را نماد زندگی ابدی می دانستند. در واقع، پیاز در مزارع باستان مصری نیز استفاده شد.

اسناد پزشکی مربوط به قرن ششم پیش از میلاد پیاز را به عنوان یک گیاه دارویی معرفی می کند. برای اولین بار مهاجران اروپایی بودند که پیاز را به آمریکای شمالی بردند.

این مختصری از تاریخ پیاز است. اما آیا می دانستید که انواع مختلف پیاز وجود دارد؟

انواع مختلف پیاز چه هستند؟

پیاز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد بطوری که تقریبا در هر ظرف آشپزی موجود در زمین، این نوع سبزیجات وجود دارند. انواع مختلفی از پیاز وجود دارد. اما در اینجا، ما در مورد رایج ترین آنها صحبت می کنیم.

پیاز زرد

این نوع پیاز گوشت سفید و عاجی رنگی دارد که توسط پوست بیرونی قهوه ای رنگ ضخیمی پوشیده شده است. این پیاز دارای عطر قوی و گوگردی می باشد.

پیاز شیرین

این نوع پیاز دارای پوستی سبک تر، شفاف است که پوسته بزرگ و ضخیمی آن را احاطه کرده است.

پیاز سفید

پوستی سفید دارند و ملایم تر و شیرین تر از پیاز زرد هستند.

پیاز قرمز

آنها به اندازه ای ملایم و شیرین هستند که به راحتی خورده می شوند. پوست بیرونی آن قهوه ای رنگ است.

موسیر

آنها کوچکتر هستند و دارای پوستی قهوه ای و گوشتی بنفش هستند.

پیاز سبز

آنها پیاز نابالغ هستند که هنوز گلبرگشان تشکیل نشده است.

پیازچه

آنها شکلی شبیه به پیازچه های وحشی دارند و معمولا در سس ها و سوپ ها از آن ها استفاده می شود.

آیا پیاز برای شما خوب است؟

پیاز خام یا پخته هر دو دارای خواص زیادی هستند و شما می توانید هر زمان از روز یا شب که بخواهید آنها را بخورید. این سبزیجات منبعی عالی از ویتامین های C و B6، فولات، آهن و پتاسیم هستند. پیاز همچنین منبعی غنی از منگنز است که از ما در برابر سرماخوردگی و آنفلوآنزا محافظت می کند.

آلیم و دی سولفید آللی، دو فیتوکمیکال موجود در پیاز هستند که بعد از هضم به آلیسین تبدیل می شوند. بر طبق مطالعات خاصي که بر روی آليسين انجام شده است، این عنصر داراي خواصی برای مبارزه با سرطان و ديابت است. همچنین می تواند از سفتی عروق خونی جلوگیری کند و فشار خون را کاهش دهد. انواع پیاز مانند تره، پیازچه و موسیر نیز دارای خواص مشابهی هستند.

پیاز همچنین دارای آنتی اکسیدان دیگری بنام کورستین است که با التهاب مبارزه می کند. جالب است بدانید، که با پختن پیاز در سوپ، ارزش کورستین آن کاهش نمی یابد بلکه این آنتی اکسیدان را از پیاز به سوپ انتقال می دهد.

و نه تنها پیاز، بلکه اسانس روغن پیاز نیز خواص زیادی دارد. روغن پیاز دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است.

ترکیب پیاز با سیر، می تواند خواص بیشتری را برای شما بهمراه داشته باشد. این دو سبزی، با هم، به عنوان یک عامل ضد افسردگی موثر، مسکن، ضد انعقاد، و ضد التهاب شناخته می شوند.

و اگر چه پیاز ممکن است به طور مستقیم باعث کاهش وزن نشود، اما جایگزین کردن آن با مواد غذایی دارای کالری بالا می تواند در کاهش وزن تاثیر داشته باشد.

پیاز خام  یا پخته بهتر است؟

خام یا پخته، پیازها فوق العاده سالم هستند. با این حال، پیاز خام دارای سطوح بالاتر ترکیبات گوگردی آلی است که خواص فراوانی را به همراه دارد. یک مطالعه نشان داده است که لایه های بیرونی گوشت پیاز دارای بیشترین غلظت فلاونوئیدها هستند؛ از این رو، اطمینان حاصل کنید که قسمت کمی از این قسمت در هنگام پوست کندن پیاز برداشته شود.

پیاز پخته شده نیز دارای خواص زیادی است. آنها به عنوان یک منبع خوب فیبر و مس شناخته می شوند. فیبر به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می کند در حالی که مس ارتباطات مغز را تأمین می کند. حتی ترشی انداختن پیاز نیز دارای خواص بسیار زیادی می باشد. یک نکته در مورد استفاده از پیاز در ترشی این است که بیشتر عطرها حاوی مواد افزودنی هستند و می توانند برای بدن مضر باشند در حالیکه پیاز اینگونه نیست.

تمام آنچه که ما در مورد آن صحبت کردیم و تمام این خواص، به دلیل مواد مغذی موجود در پیاز است. بیایید نگاهی به مواد مغذی موجود در آن بیندازیم.

ارزش غذایی پیاز

یک پیاز کوچک حاوی 28 کالری و 7 گرم کربوهیدرات است. پیاز همچنین منبعی غنی از ویتامین های A ،B6 ،B و C و همچنین آهن، فولات و پتاسیم است. این سبزی منبعی عالی از ترکیبات سولفوریک، فلاونوئیدها، فیتوکمیکال ها و پلی فنل ها می باشد.

خواص پیاز برای سلامت چیست؟

مبارزه با سرطان

پیاز قرمز موثرترین راه برای از بین بردن سلول های سرطانی روده بزرگ و سینه است. این پیاز دارای سطوح بالایی از کورستین و آنتوسیانین است؛ دو ترکیب که به این ویژگی پیاز قرمز کمک می کنند. پیاز مسیرهایی را فعال می کند که سلول های سرطانی را تحریک می کنند تا خودشان را نابود کنند. آنها محیط را برای فعالیت و ارتباط سلول های سرطانی نامطلوب می کنند و این امر از رشد آنها جلوگیری می کند.

همچنین مشخص شده است که افرادی که بیشترین میزان مصرف پیاز را دارند، کمترین میزان ابتلا به سرطان را دارند. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، می توانید همبرگر خود را با پیاز قرمز سرخ کنید.

بهبود سلامت قلب

فلاونوئیدهای موجود در پیاز قرمز می توانند به سلامت قلب کمک کنند. پیازها منبعی غنی از ارگانوسولفورها هستند، که می توانند به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند. بر اساس یک تحقیق، مصرف ترکیبات ارگانوسولفور موجود در پیاز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد. پیاز حاوی تیوسولفینیت است که به عنوان عامل طبیعی رقیق کننده کننده خون عمل می کنند و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

کورستین موجود در پیاز نیز دارای توانایی مبارزه با بیماری های قلبی است. این آنتی اکسیدان ها با خواص ضد التهابی خود باعث تقویت سلامت قلب می شود. پیازها همچنین بخشی از پارادوکس فرانسوی هستند؛ آنها بخش مهمی از غذاهای فرانسوی هستند و یکی از دلایل پایین بودن میزان بیماری های قلبی در میان فرانسوی ها با وجود داشتن رژیم های غذایی با کالری بالا پیازها هستند.

پیاز همچنین می تواند سطح کلسترول را بهبود بخشد، و این در نهایت برای قلب مفید است. ، فلاونوئیدهای موجود در پیاز نیز کمک می کنند تا سطح LDL (کلسترول بد) در افراد چاق پایین آید.

خواص پیاز همچنین سبب جلوگیری از چسبیدن پلاکت های خون به یکدیگر می شود، که این چسبیدن می تواند منجر به لخته شدن خون و در نهایت حملات قلبی شود. آنها همچنین می توانند از فشار خون بالا جلوگیری کنند، بنابراین خطر حملات قلب را از بین می برند. مطالعه دیگری که بر روی خرگوش انجام شد نشان داد که پیاز می تواند از آترواسکلروز جلوگیری کند. پیاز این کار را با افزایش فیبرینولیتیک (فرایندی که منجر به برداشتن لخته های خون کوچک می شود) انجام می دهد.

کاهش سطح قند خون

یک مطالعه ثابت کرده است که عصاره پیاز می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند. این مطالعه بر روی موشهای دیابتی انجام شد و نتایج خوبی از آن بدست آمد. یکی از ترکیبات گوگرد در پیاز (S-methylcysteine) بهمراه کورستین موجود در پیاز می توانند اثرات مفیدی بر روی قند خون داشته باشند. با این حال، متوجه شدیم که پیاز تنها در صورت مصرف آن با داروهای ضد دیابتی مانند متفورمین دارای اثرات مثبتی در این زمینه می باشد.

در مطالعه دیگری، مشخص شد پلی فنول ها (به ویژه آنهایی که در پیاز) موجود هستند، نقش مهمی در کنترل گلیسمی داشتند.

تقویت هضم سالم

خواص گوارشی پیاز می تواند به وینولین یا همان فیبر موجود در سبزیجات نسبت داده شود. اینولین به عنوان یک منبع غذایی برای باکتری های مفید در روده عمل می کند. استفاده از این فیبر به بدن شما در داشتن سطح خوبی از باکتری های سالم کمک می کند. با این حال، تیوسولیفونیت موجود  در پیاز می تواند عاملی برای آسیب رساندن به باکتری های مفید. از این رو، اگر شما به خواص ضد باکتریایی پیاز حساس هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

یکی دیگر از فیبرهای محلول در پیاز، الیگوروفروتوز (که یک زیر گروه از اینولین است) می باشد که برای جلوگیری و درمان انواع مختلف اسهال کاربرد دارد. و ترکیبات بیولوژیکی موجود در پیاز می تواند خطر زخم معده را کاهش دهد.

پری بیوتیک های طبیعی موجود در پیاز هم می توانند باعث کاهش یبوست شوند. همچنین اعتقاد بر این است که آنها به درمان بیماری های معده و کرم معده کمک می کنند، گرچه تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

گفته می شود که پیاز سبب میگرن و نفخ در برخی افراد می شود. اگر این اتفاق برای شما می افتد، با پزشک متخصص مشورت کنید.

حفظ سلامت استخوان

تحقیقات اولیه نشان می دهد که خواص پیاز ممکن است از پوکی استخوان مربوط به سن جلوگیری کند. بر طبق این تحقیقات وجود یک ترکیب در پیاز سفید به نام GPCS می تواند پوکی استخوان را کاهش دهد.

مطالعه دیگری نشان داد زنانی که پیاز را به طور منظم می خورند، 5 درصد بیشتر از بقیه دارای توده استخوانی هستند. مصرف پیاز همچنین بر روی تراکم استخوان زنان بالای 50 سال تاثیر مثبت دارد.

کورستین موجود در پیاز می تواند باعث جلوگیری از فعالیت های لکوتریژن ها، پروستاگلاندین ها و هیستامین ها شود که همه آنها سبب ایجاد التهاب در استئوآرتریت و آرتروز روماتوئید می شوند. همچنین مصرف پیاز برای کمک به درمان درد مفاصل مفید می باشد.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و پیاز در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

درمان ریزش مو با قرص اکوفن

درمان

درمان ریزش مو با قرص اکوفن

نویسنده 21 ژوئن, 2018
چه ویتامینی برای ریزش مو خوب است

تغذیه

چه ویتامینی برای ریزش مو خوب است؟

نویسنده 20 ژوئن, 2018
قرص فیناستراید برای ریزش مو

درمان

مصرف قرص فیناستراید برای ریزش مو

نویسنده 19 ژوئن, 2018
هزینه عمل اسلیو معده

درمان

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

نویسنده 18 ژوئن, 2018
تاثیر قرص لووتیروکسین بر ریزش مو
چگونه روغن خراطین اصل را بشناسیم

زیبایی

چگونه روغن خراطین اصل را بشناسیم

نویسنده 15 ژوئن, 2018
عنبر نسارا برای چسبندگی رحم
شنبلیله برای چسبندگی رحم
روغن چریش برای مو

زیبایی

خواص روغن چریش برای مو

نویسنده 27 می, 2018
روغن زیتون برای مو

زیبایی

5 خاصیت روغن زیتون برای مو

نویسنده 26 می, 2018
آب لیمو برای رشد مو
استفاده از روغن کرچک برای مو
روغن سیاه دانه برای مو
روغن شترمرغ برای مو
دلایل رایج ریزش مو

زیبایی

دلایل رایج ریزش مو

نویسنده 22 می, 2018
از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا