ارتباط با ما

خواص برگ کراتوم برای سلامتی

خواص برگ کراتوم

تغذیه

خواص برگ کراتوم برای سلامتی

خواص برگ کراتوم برای افزایش انرژی در بدن و جلوگیری از درد عضلات و استخوان ها مفید است.

خواص برگ کراتوم برای افزایش انرژی در بدن و جلوگیری از درد عضلات و استخوان ها مفید است. برگ کراتوم همچنین استرس و اضطراب را کاهش می دهد و در درمان دیابت موثر است.

برگ کراتوم به طور سنتی برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص جالب برگ های کراتوم برای سلامتی شامل توانایی آنها در از بین بردن درد، افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش قوای جنسی، بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از دیابت است. همچنین این برگ به کاهش اضطراب و درمان اعتياد كمك می كند، استرس را از بین می برد و خوابی راحت را برای افراد فراهم می کند.

برگ کراتوم چیست؟

کراتوم یک درخت استوایی است که بومی کشورهای تایلند، مالزی و اندونزی می باشد؛ کشورهایی که در آنها برگ کراتوم به دلیل داشتن اثراتی مشابه اثرات مورفین برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر خواص سلامت برگ کراتوم از ترکیبات شیمیایی منحصر به فرد و مواد مغذی موجود در این برگ، شامل طیف گسترده ای از آلکالوئیدها و سایر مواد ارگانیک که بر بسیاری از اندام های بدن انسان تأثیر مثبت می گذارد، حاصل می شود. میتراگینین یک آلکالوئید فعال اولیه در برگ کراتوم می باشد که خواص مخدر این گیاه از آن نشعت می گیرد.

برگ های کراتوم به طور گسترده ای در کشورهایی که درخت کراتوم به طور طبیعی رشد می کنند جویده می شود و برخی برآوردهای بالا نشان می دهد که تا 70 درصد جمعیت مردان تایلند هر روز به تعداد 10 الی 60 برگ از این گیاه را می خورند. کراتوم به شکل برگ، پودر، عصاره، کپسول، قرص یا آدامس به فروش می رسد و می توان آن را به شکل دود مصرف کرد، جوید یا از برگ کراتوم چای تهیه کرد و مصرف نمود.

نام علمی این درخت همیشه سبز “Mitragyna speciosa” است و تاریخچه بسیار جالبی دارد، از جمله ممنوع بودن آن در تایلند با وجود بومی بودن آن. همچنین از برگ گراتوم به عنوان یک جایگزین طبیعی برای تریاک استفاده می شود، به این ترتیب بر اقتصاد کشور تأثیر می گذارد.

نکاتی در مورد کراتوم

کراتوم، که به راحتی برای خرید در اینترنت در دسترس است، در سال های اخیر به دلیل استفاده های دارویی از آن از یکسو و همچنین سوء استفاده از آن به عنوان یک داروی تفننی و تفریحی از سوی دیگر، تحت توجه بین المللی قرار گرفته است و مصرف آن در کشورهایی مانند استرالیا، مالزی و میانمار ممنوع شده است. در ایالات متحده و کشورهای اروپایی، برگ کراتوم به طور گسترش یافته ای توسط افراد برای مدیریت و کنترل درد خود و یا ترک مواد مخدری مانند هروئین و داروهای تجویزی تسکین دهنده درد مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال اگر شما در کشور یا منطقه ای زندگی می کنید که در آن احساس مالکیت دارید و استفاده و توزیع کراتوم در آنجا قانونی است، استفاده از آن توصیه می شود.

خواص برگ کراتوم

بیایید با هم نگاهی دقیق تر به برخی از خواص برگ کراتوم بیندازیم.

برگ کراتوم بعنوان مسکن درد عمل می کند

یکی از واضح ترین و شناخته شده ترین اثرات برگ کراتوم، تسکین درد است. خواص ضد درد آلکالوئید و مواد مغذی موجود در برگ کراتوم می تواند به سرعت از طریق تاثیر در سیستم هورمونی، درد را در سراسر بدن کاهش دهد. با افزایش مقدار سروتونین و دوپامین که با جویدن برگ های کراتوم در بدن آزاد می شوند، می توان درد را متوقف کرد یا کاهش داد. اساسا، آلکالوئیدها گیرنده های درد را در سراسر بدن از کار می اندازند. این کیفیت برگ کراتوم همانند مورفین یا تریاک مهمترین کاربرد آن به شمار می رود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مطالعات مستقل بر روی آلکالوئید های مختلفی که در برگ های کراتوم یافت می شود، نشان می دهد که اثرات ترکیبی آن می تواند اثرات عمده ای بر قدرت و انعطاف پذیری سیستم ایمنی بدن داشته باشد. در حالی که این تحقیق هنوز واجد شرایط نیست و در حال بررسی است، باورهای سنتی و عقلایی در مورد برگ کراتوم نشان می دهد که این برگ می تواند شدت بیماری را کاهش دهد یا بیماری را به طور کامل از بین ببرد.

افزایش انرژی

اثرات متابولیکی برگ کراتوم یکی دیگر از دلایلی است که این برگ را محبوب کرده است، به خصوص در میان کارگران کشورهای مختلف. این برگ می تواند سطح انرژی را با بهینه سازی فرآیندهای متابولیک خاص و تاثیر بر سطح هورمون افزایش دهد. این امر ناشی از افزایش گردش خون، با وجود طبیعت آرامش بخش آن و افزایش کلی خون اکسید شده در مناطقی از بدن که به آن نیاز دارد می شود و همزمان با آن فعالیت های متابولیک افزایش یافته و موجب بالا رفتن انرژی می شود. برگهای کراتوم برای افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن اغلب جایگزین درمانی مناسبی است و یک راه حلی طبیعی بشمار می آید.

افزایش قوای جنسی

کراتوم از دید بسیاری از مصرف کنندگان سنتی به عنوان یک ماده تقویت قوای جنسی و تقویت کننده باروری به حساب می آید و به عنوان عامل افزایش انرژی و جریان خون می تواند به افزایش میل جنسی و قدرت باروری در افراد کمک کند.

کاهش اضطراب

همانطور که احتمالا تصور می کنید، هر ماده ای که بتواند درد را از بین ببرد و اثراتی مانند تریاک بر روی بدن داشته باشد، احتمالا بر ثبات ذهنی و شخصی فرد تاثیر خواهد گذاشت. برگ های کراتوم به عنوان یک داروی ضد انعقادی برای افرادی که از استرس مزمن، افسردگی، اضطراب و نوسانات روحی و روانی رنج می برند استفاده می شوند. با تنظیم هورمون ها بدن توسط آن، افراد می توانند در نهایت، بدون نیاز به دارو و درگیر شدن با عوارض جانبی آنها از این علائم خسته کننده رهایی یابند.

درمان اعتیاد

با توجه به خواص طبیعی برگ کراتوم، که ترکیبی از طیف وسیعی از اثرات مثبت می باشد، این برگ به عنوان یک روش درمان اعتیاد در طول سال ها استفاده شده است. در بسیاری از فرهنگ ها، اعتیاد به مواد مخدر یک مسئله مهم و ناخوشایند است، اما جویدن برگ های کراتوم به طور مرتب احساس مشابهی را بدون داشتن عوارض جانبی منفی در فرد ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که افراد تلاش می کنند تا به اعتیاد مبتلا نشوند و از آن جلوگیری کنند، آنها به عنوان راه حل اغلب به برگ های کراتوم به عنوان یک راه حل قابل تحمل روی می آورند، همین امر باعث شده است این برگ در بسیاری از نقاط جهان بسیار ارزشمند باشد.

سلامت قلب

مطالعات استفاده از برگ های کراتوم را به کاهش شدید فشار خون مرتبط می کند. همانطور که برگ ها و اجزای شیمیایی آنها بر روی هورمون های بدن تأثیر می گذارند، همچنین باعث کاهش التهاب در سراسر بدن، از جمله رگ های خونی و شریان ها می شوند. با از بین بردن این تنش در سیستم قلبی عروقی، برگ کراتوم قادر به پیشگیری از بیماری های شدید قلبی مانند آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته قلبی است.

درمان دیابت

یکی از خواص کمتر شناخته شده برگ های کراتوم، تأثیر آن بر میزان قند خون است. تحقیقات محدود نشان می دهد که آلکالوئیدهای موجود در برگ کراتوم قادر به تنظیم مقدار انسولین و گلوکز در خون هستند. این امر به طور موثر از نوسانات خطرناکی که در قند خون افراد مبتلا به دیابت بوجود می آید جلوگیری می کند. مصرف آن نه تنها می تواند به بیماران دیابتی کمک می کند که اختلالات قند خون خود را مدیریت کنند، بلکه از ابتلا به این بیماری جلوگیری می کند.

علائم عدم مصرف برگ کراتوم بعد از مصرف آن

علائم مصرف نکردن برگ کراتوم شامل بی اشتهایی، کاهش وزن، کاهش میل جنسی، بی خوابی، اسپاسم عضلانی، درد در عضلات و استخوان ها، آبریزش بینی، تب، کمبود اشتها و اسهال است. همچنین علائم روان شناختی که ناشی از عدم مصرف آن می باشد شامل نگرانی، بی قراری، تنش، خشم، خصومت و غم است.

مضرات برگ کراتوم

مصرف متوالی برگ کراتوم می تواند موجب بروز علائم روان پریشی مانند سردرگمی روحی و توهم شود. بعضی افراد ادعا می کنند مصرف کراتوم باعث سردرد یا حالت تهوع صبح روز بعد از مصرف آن می شود. این چیزی است که شما می توانید بر اساس حساسیت های خاص خودتان به آن آگاه شوید.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و برگ کراتوم در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

در ادامه بخوانید: فشار خون چیست

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

سیاه شدن موهای سفید با سیب زمینی
بزرگ کردن سینه با رازیانه
درمان سفیدی ابرو
علت سفید شدن مو در کودکان

درمان

علت سفید شدن مو در کودکان چیست؟

نویسنده 13 جولای, 2018
رفع سفیدی مو با سیاه دانه
غذاهای حاوی ملانین

تغذیه

غذاهای حاوی ملانین کدامند؟

نویسنده 8 جولای, 2018
رابطه زناشویی بعد از کاشت مو
درمان قطعی واژینیسموس
پشن فروت در بارداری
قرص ملانین ساز
روغن درخت چای از کجا بخرم

زیبایی

روغن درخت چای از کجا بخرم ؟

نویسنده 2 جولای, 2018
موارد منع مصرف هلیله سیاه

تغذیه

موارد منع مصرف هلیله سیاه چیست؟

نویسنده 1 جولای, 2018
علت سفید شدن موی داخل بینی

درمان

علت سفید شدن موی داخل بینی چیست؟

نویسنده 30 ژوئن, 2018
مضرات نخود فرنگی برای مردان
خواص حنا برای واژن

درمان

خواص حنا برای واژن چیست؟

نویسنده 27 ژوئن, 2018
مضرات کرن بری
روش بو دادن هسته زردآلو

تغذیه

روش بو دادن هسته زردآلو چگونه است؟

نویسنده 25 ژوئن, 2018
موارد مصرف کپسول آناهیل

درمان

موارد مصرف کپسول آناهیل چیست ؟

نویسنده 24 ژوئن, 2018
چگونه مغز هسته انبه را بخوریم

تغذیه

چگونه مغز هسته انبه را بخوریم

نویسنده 24 ژوئن, 2018
موارد مصرف قرص نوترو بی

درمان

موارد مصرف قرص نوترو بی چیست ؟

نویسنده 23 ژوئن, 2018
بالا