ارتباط با ما

خواص برگ کراتوم برای سلامتی

خواص برگ کراتوم

تغذیه

خواص برگ کراتوم برای سلامتی

خواص برگ کراتوم برای افزایش انرژی در بدن و جلوگیری از درد عضلات و استخوان ها مفید است.

خواص برگ کراتوم برای سلامتی

خواص برگ کراتوم برای افزایش انرژی در بدن و جلوگیری از درد عضلات و استخوان ها مفید است. برگ کراتوم همچنین استرس و اضطراب را کاهش می دهد و در درمان دیابت موثر است.

برگ کراتوم به طور سنتی برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص جالب برگ های کراتوم برای سلامتی شامل توانایی آنها در از بین بردن درد، افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش قوای جنسی، بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از دیابت است. همچنین این برگ به کاهش اضطراب و درمان اعتياد كمك می كند، استرس را از بین می برد و خوابی راحت را برای افراد فراهم می کند.

برگ کراتوم چیست؟

کراتوم یک درخت استوایی است که بومی کشورهای تایلند، مالزی و اندونزی می باشد؛ کشورهایی که در آنها برگ کراتوم به دلیل داشتن اثراتی مشابه اثرات مورفین برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر خواص سلامت برگ کراتوم از ترکیبات شیمیایی منحصر به فرد و مواد مغذی موجود در این برگ، شامل طیف گسترده ای از آلکالوئیدها و سایر مواد ارگانیک که بر بسیاری از اندام های بدن انسان تأثیر مثبت می گذارد، حاصل می شود. میتراگینین یک آلکالوئید فعال اولیه در برگ کراتوم می باشد که خواص مخدر این گیاه از آن نشعت می گیرد.

برگ های کراتوم به طور گسترده ای در کشورهایی که درخت کراتوم به طور طبیعی رشد می کنند جویده می شود و برخی برآوردهای بالا نشان می دهد که تا 70 درصد جمعیت مردان تایلند هر روز به تعداد 10 الی 60 برگ از این گیاه را می خورند. کراتوم به شکل برگ، پودر، عصاره، کپسول، قرص یا آدامس به فروش می رسد و می توان آن را به شکل دود مصرف کرد، جوید یا از برگ کراتوم چای تهیه کرد و مصرف نمود.

نام علمی این درخت همیشه سبز “Mitragyna speciosa” است و تاریخچه بسیار جالبی دارد، از جمله ممنوع بودن آن در تایلند با وجود بومی بودن آن. همچنین از برگ گراتوم به عنوان یک جایگزین طبیعی برای تریاک استفاده می شود، به این ترتیب بر اقتصاد کشور تأثیر می گذارد.

نکاتی در مورد کراتوم

کراتوم، که به راحتی برای خرید در اینترنت در دسترس است، در سال های اخیر به دلیل استفاده های دارویی از آن از یکسو و همچنین سوء استفاده از آن به عنوان یک داروی تفننی و تفریحی از سوی دیگر، تحت توجه بین المللی قرار گرفته است و مصرف آن در کشورهایی مانند استرالیا، مالزی و میانمار ممنوع شده است. در ایالات متحده و کشورهای اروپایی، برگ کراتوم به طور گسترش یافته ای توسط افراد برای مدیریت و کنترل درد خود و یا ترک مواد مخدری مانند هروئین و داروهای تجویزی تسکین دهنده درد مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال اگر شما در کشور یا منطقه ای زندگی می کنید که در آن احساس مالکیت دارید و استفاده و توزیع کراتوم در آنجا قانونی است، استفاده از آن توصیه می شود.

خواص برگ کراتوم

بیایید با هم نگاهی دقیق تر به برخی از خواص برگ کراتوم بیندازیم.

برگ کراتوم بعنوان مسکن درد عمل می کند

یکی از واضح ترین و شناخته شده ترین اثرات برگ کراتوم، تسکین درد است. خواص ضد درد آلکالوئید و مواد مغذی موجود در برگ کراتوم می تواند به سرعت از طریق تاثیر در سیستم هورمونی، درد را در سراسر بدن کاهش دهد. با افزایش مقدار سروتونین و دوپامین که با جویدن برگ های کراتوم در بدن آزاد می شوند، می توان درد را متوقف کرد یا کاهش داد. اساسا، آلکالوئیدها گیرنده های درد را در سراسر بدن از کار می اندازند. این کیفیت برگ کراتوم همانند مورفین یا تریاک مهمترین کاربرد آن به شمار می رود.

خواص برگ کراتوم برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مطالعات مستقل بر روی آلکالوئید های مختلفی که در برگ های کراتوم یافت می شود، نشان می دهد که اثرات ترکیبی آن می تواند اثرات عمده ای بر قدرت و انعطاف پذیری سیستم ایمنی بدن داشته باشد. در حالی که این تحقیق هنوز واجد شرایط نیست و در حال بررسی است، باورهای سنتی و عقلایی در مورد برگ کراتوم نشان می دهد که این برگ می تواند شدت بیماری را کاهش دهد یا بیماری را به طور کامل از بین ببرد.

خواص برگ کراتوم برای افزایش انرژی

اثرات متابولیکی برگ کراتوم یکی دیگر از دلایلی است که این برگ را محبوب کرده است، به خصوص در میان کارگران کشورهای مختلف. این برگ می تواند سطح انرژی را با بهینه سازی فرآیندهای متابولیک خاص و تاثیر بر سطح هورمون افزایش دهد. این امر ناشی از افزایش گردش خون، با وجود طبیعت آرامش بخش آن و افزایش کلی خون اکسید شده در مناطقی از بدن که به آن نیاز دارد می شود و همزمان با آن فعالیت های متابولیک افزایش یافته و موجب بالا رفتن انرژی می شود. برگهای کراتوم برای افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن اغلب جایگزین درمانی مناسبی است و یک راه حلی طبیعی بشمار می آید.

خواص برگ کراتوم برای افزایش قوای جنسی

کراتوم از دید بسیاری از مصرف کنندگان سنتی به عنوان یک ماده تقویت قوای جنسی و تقویت کننده باروری به حساب می آید و به عنوان عامل افزایش انرژی و جریان خون می تواند به افزایش میل جنسی و قدرت باروری در افراد کمک کند.

خواص برگ کراتوم در کاهش اضطراب

همانطور که احتمالا تصور می کنید، هر ماده ای که بتواند درد را از بین ببرد و اثراتی مانند تریاک بر روی بدن داشته باشد، احتمالا بر ثبات ذهنی و شخصی فرد تاثیر خواهد گذاشت. برگ های کراتوم به عنوان یک داروی ضد انعقادی برای افرادی که از استرس مزمن، افسردگی، اضطراب و نوسانات روحی و روانی رنج می برند استفاده می شوند. با تنظیم هورمون ها بدن توسط آن، افراد می توانند در نهایت، بدون نیاز به دارو و درگیر شدن با عوارض جانبی آنها از این علائم خسته کننده رهایی یابند.

خواص برگ کراتوم برای درمان اعتیاد

با توجه به خواص طبیعی برگ کراتوم، که ترکیبی از طیف وسیعی از اثرات مثبت می باشد، این برگ به عنوان یک روش درمان اعتیاد در طول سال ها استفاده شده است. در بسیاری از فرهنگ ها، اعتیاد به مواد مخدر یک مسئله مهم و ناخوشایند است، اما جویدن برگ های کراتوم به طور مرتب احساس مشابهی را بدون داشتن عوارض جانبی منفی در فرد ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که افراد تلاش می کنند تا به اعتیاد مبتلا نشوند و از آن جلوگیری کنند، آنها به عنوان راه حل اغلب به برگ های کراتوم به عنوان یک راه حل قابل تحمل روی می آورند، همین امر باعث شده است این برگ در بسیاری از نقاط جهان بسیار ارزشمند باشد.

خواص برگ کراتوم برای سلامت قلب

مطالعات استفاده از برگ های کراتوم را به کاهش شدید فشار خون مرتبط می کند. همانطور که برگ ها و اجزای شیمیایی آنها بر روی هورمون های بدن تأثیر می گذارند، همچنین باعث کاهش التهاب در سراسر بدن، از جمله رگ های خونی و شریان ها می شوند. با از بین بردن این تنش در سیستم قلبی عروقی، برگ کراتوم قادر به پیشگیری از بیماری های شدید قلبی مانند آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته قلبی است.

خواص برگ کراتوم در درمان دیابت

یکی از خواص کمتر شناخته شده برگ های کراتوم، تأثیر آن بر میزان قند خون است. تحقیقات محدود نشان می دهد که آلکالوئیدهای موجود در برگ کراتوم قادر به تنظیم مقدار انسولین و گلوکز در خون هستند. این امر به طور موثر از نوسانات خطرناکی که در قند خون افراد مبتلا به دیابت بوجود می آید جلوگیری می کند. مصرف آن نه تنها می تواند به بیماران دیابتی کمک می کند که اختلالات قند خون خود را مدیریت کنند، بلکه از ابتلا به این بیماری جلوگیری می کند.

علائم عدم مصرف برگ کراتوم بعد از مصرف آن

علائم مصرف نکردن برگ کراتوم شامل بی اشتهایی، کاهش وزن، کاهش میل جنسی، بی خوابی، اسپاسم عضلانی، درد در عضلات و استخوان ها، آبریزش بینی، تب، کمبود اشتها و اسهال است. همچنین علائم روان شناختی که ناشی از عدم مصرف آن می باشد شامل نگرانی، بی قراری، تنش، خشم، خصومت و غم است.

مضرات برگ کراتوم

مصرف متوالی برگ کراتوم می تواند موجب بروز علائم روان پریشی مانند سردرگمی روحی و توهم شود. بعضی افراد ادعا می کنند مصرف کراتوم باعث سردرد یا حالت تهوع صبح روز بعد از مصرف آن می شود. این چیزی است که شما می توانید بر اساس حساسیت های خاص خودتان به آن آگاه شوید.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و برگ کراتوم در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

نویسنده 18 فوریه, 2018
خواص تمپه

تغذیه

خواص تمپه برای سلامتی

نویسنده 17 فوریه, 2018
خواص روغن جعفری

تغذیه

خواص روغن جعفری برای سلامتی

نویسنده 15 فوریه, 2018
خواص چای موز

تغذیه

خواص چای موز برای سلامتی

نویسنده 14 فوریه, 2018
بالا