ارتباط با ما

کالری آناناس چقدر می باشد؟

کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

با توجه به طعم شیرین آناناس، بسیاری از افراد در مورد میزان کالری آناناس سوال می کنند.

کالری آناناس چقدر می باشد؟

کالری آناناس و میزان آن، مسئله ایست که با توجه به طعم شیرین آناناس، بسیاری از افراد در مورد آن سوال می کنند. باید بگوییم که با توجه به نوع آناناس، مشخصات تغذیه ای آن می تواند متفاوت باشد اما چندین واقعیت مهم در مورد ارزش غذایی آناناس وجود دارد که در اینجا آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

چقدر کالری در آناناس وجود دارد؟

ممکن است شما تعجب کنید اگر بدانید که در یک فنجان آناناس تازه، تنها 82 کالری وجود دارد. با توجه به این که مزه آناناس رسیده بسیار شبیه به آب نبات است، مردم فکر می کنند که باید کالری بیشتری داشته باشد، اما این درست نیست. یک آناناس سایز متوسط، اگر بطور کامل در یک وعده خورده شود، تنها 450 کالری دارد!

میزان کالری آناناس برای رژیم غذایی

با داشتن مقدار کمی کالری در هر وعده، آناناس میوه ای عالی برای اضافه کردن به یک رژیم غذایی کم کالری است. از آنجا که محتوای فیبر داخل آن به شما کمک می کند بدون نیاز به مصرف میزان قابل توجهی کالری بصورت روزانه احساس سیری کاملی داشته باشید و از پرخوری جلوگیری می کند.

علاوه بر این، آناناس حاوی هیچ کلسترول و چربی نمی باشد، که این امر باعث بالا رفتن ارزش غذایی آن می شود. با وجود اینکه آناناس عاری از هرگونه چربی یا کلسترول می باشد اکثر کالری موجود در آن از کربوهیدرات ها می آید. تقریبا 16 گرم قند در یک فنجان آناناس وجود دارد که می تواند شیرینی قابل توجه این میوه را توجیه کند. از نظر میزان پروتئین، یک آناناس کامل تنها حدود 5 گرم پروتئین دارد که تقریبا معادل 1 گرم پروتئین در هر فنجان آناناس می باشد.

با این وجود، در موارد دیگری آناناس از نظر ارزش غذایی بسیار بالا است و مواد مغذی ارزشمندی در آن وجود دارد مانند مقدار بسیار بالای ویتامین C و نیز میزان قابل توجهی از ویتامین B6، منیزیم و پتاسیم که در آناناس موجود می باشد. آناناس همچنین دارای سایر مواد فعال و آنتی اکسیدان هایی می باشد که می توانند خواص زیادی را برای سلامتی بهمراه داشته باشند. به عبارت دیگر، از آنجایی که این میوه تنها 82 کالری در هر وعده مصرفش وارد بدن می کند، نباید هرگز برای اضافه کردن این میوه خوشمزه به وعده های غذایی خود احساس بدی داشته باشید. یکی از این استثنائات این است که اگر شما دیابتی هستید، در این صورت باید میزان مصرف قند خود را بیشتر کنترل کنید و احتمالا از مصرف آناناس اجتناب کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا