ارتباط با ما

خواص نارگیل برای سلامتی بدن

خواص نارگیل

تغذیه

خواص نارگیل برای سلامتی بدن

کسانی که به خواص درمانی مواد غذایی طبیعی احترام می گذارند احتمالا در مورد خواص نارگیل در مورد ارتقا سلامتی بدن می دانند.

خواص نارگیل برای سلامتی بدن

خواص نارگیل برای کنترل دیابت، سلامت پوست و مو، جوان ماندن، جلوگیری از سرطان، درمان صرع، بهبود کلسترول خون و داشتن بدنی سالم بسیار موثر است.

کسانی که به خواص درمانی مواد غذایی طبیعی احترام می گذارند احتمالا در مورد خواص نارگیل در مورد ارتقا سلامتی بدن می دانند. نارگیل میوه ای است که می تواند برای مراقبت از سلامتی تمام قسمت های بدن شما مورد استفاده قرار گیرد.

درباره نارگیل

نارگیل میوه ای متعلق به نخل “Cocos nucifera” است. نارگیل رسیده یکی از مواد غذایی مورد استفاده در آشپزخانه های هند است. صدها گونه نارگیل در سرتاسر هند یافت می شود و طعم آن بر اساس جنس خاک هر منطقه متفاوت است. قسمت بیرونی آن به سبز رنگ است که وقتی کاملا می رسد قهوه ای می شود. زیر پوسته سخت آن قسمت خوراکی نارگیل که سفید رنگ است موجود می باشد.

نارگیل تازه برداشت شده حاوی آب شیرینی است که برای سلامتی بسیار مفید است. نارگیل یک میوه سالم است که می تواند به عنوان یک ماده غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. هسته آن نه تنها سالم است، بلکه مصرف آن برای دوران بارداری بسیار مفید است.

خواص نارگیل برای سلامتی

نارگیل خواص شگفت انگیزی برای سلامت پوست، مو و دیگر اعضای بدن دارد.

نارگیل حاوی مقدار زیادی چربی اشباع شده است اما این چربی ها بی ضرر هستند. آنها حاوی تری گلیسیرید های زنجیره ای متوسط هستند که حاوی اسیدهای چرب متوسط هستند. میزان این اسیدهای چرب جذب شده توسط بدن متفاوت است. آنها از دستگاه گوارش مستقیم به کبد می روند و از این طریق وارد بدن می شوند. همچنین نارگیل می تواند اثرات درمانی مختلفی بر اختلالات مغزی مانند صرع و آلزایمر داشته باشد. خواص نارگیل را در ادامه مطلب به طور کامل در سایت سلامت گو ذکر کرده ایم.

نارگیل سرشار از فیبر می باشد

نارگیل دارای مقادیر بالایی از فیبرهای رژیمی است و 61 درصد از نیاز بدن به فیبر را تامین می کند. فیبر نارگیل باعث آزاد شدن قند خون و انتقال آن به سلول ها می شود که به انرژی تبدیل می شود. این امر باعث کاهش استرس در سیستم های لوزالمعده و آنزیم های آن می شود که خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

خواص نارگیل در کنترل دیابت

نارگیل ترشح انسولین و استفاده از قند خون را بهبود می بخشد. دیابت را با تأثیر مثبت بر هورمونهای کنترل قند خون کنترل می کند. این باعث کاهش سطح قند خون می شود و به کاهش گرایش گلیسمی کمک می کند. نارگیل دارای خواص سریع هضم و سایر علائم مرتبط با اختلالات گوارشی و روده است. از جذب مواد مغذی و مواد معدنی در حین استفاده از فیبر غذایی پشتیبانی می کند. همچنین استفراغ و تهوع را کاهش می دهد.

خواص ضد پیری نارگیل

سیتوکینین ها، کینتین و ترانسیتین موجود در نارگیل دارای اثرات ضد ترومبوتیک، ضد سرطان زا و ضد پیری در بدن هستند.

خواص نارگیل برای افزایش امنیت سیستم ایمنی بدن

مصرف نارگیل برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. این میوه دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد باکتری و ضد انگلی است. مصرف روغن نارگیل می تواند به بدن کمک کند تا در برابر هر نوع ویروس و باکتری هایی که باعث بیماری می شوند، مقاومت کند. مصرف نارگیل خام می تواند به درمان بعضی از بدترین و شدیدترین بیماری ها مانند عفونت های گلو، برونشیت، عفونت های ادراری، کرم های روده و بیماری های دیگر ناشی از نفوذ میکروب ها به بدن کمک کند.

خواص نارگیل در درمان چربی شکم

نارگیل در درمان چربی های خطرناک در قسمت شکم مفید است. چربی شکم جزو خطرناک ترین چربی های بدن است و با بیماری های مختلف مرتبط است. مصرف 200 گرم نارگیل روزانه می تواند منجر به کاهش چشمگیر BMI و دور کمرتان در 12 هفته شود.

خواص نارگیل برای سلامت عمومی

تحقیقات ثابت کرده است افرادی که روزانه نارگیل مصرف می کنند، سالم تر از افرادی هستند که این میوه مفید را نمی خورند. در برخی از کشورها این فیبر غذایی است که باعث رشد نسل های جدید در آنها شده است.

خواص نارگیل در افزایش انرژی

نارگیل به افزایش انرژی با سوزاندن چربی کمک می کند. تری گلیسیرید موجود در روغن نارگیل، 24 ساعت مصرف انرژی را به میزان 5 درصد افزایش می دهد و باعث کاهش وزن در بلند مدت می شود. همچنین شواهد نشان می دهد که مصرف نارگیل باعث کاهش فشار گرسنگی می شود. این امر به طور مستقیم با استفاده از اسیدهای چرب موجود در بدن به عنوان کتون باعث کاهش اشتها و متابولیزه بدن می شود. افرادی که به طور مداوم از محصولات تولید شده از نارگیل استفاده می کنند توانایی بیشتری در تحمل گرسنگی دارند و می توانند بدون غذا خوردن تا چندین ساعت بدون مشاهده هیچ کدام از اثرات هیپوگلیسمی در مقابل گرسنگی طاقت بیاورند. همچنین نارگیل باعث ایجاد عملکرد بهتر تیروئید می شود و به کاهش عوارض خستگی مزمن کمک می کند.

خواص نارگیل در درمان صرع

رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که برای درمان اختلالات مختلف استفاده می شود و بهترین برنامه شناخته شده برای درمان صرع در کودکان است. این رژیم غذایی شامل خوردن کمی کربوهیدرات و مقدار زیادی چربی است که می تواند منجر به افزایش غلظت کتون بدن در خون شود. این رژیم غذایی می تواند به طور چشمگیری میزان تشنج در کودکان مبتلا به صرع را کاهش دهد.

خواص نارگیل در مبارزه با سرطان

نارگیل همچنین دارای خواص ضد سرطان است. این میوه به خصوص برای درمان سرطان روده و پستان مفید است.

خواص نارگیل برای هیدراته نگه داشتن بدن

آب نارگیل حاوی الکترولیت های مهمی است که در حفظ هیدراتاسیون بدن کمک می کند. افرادی که در تمرینات آسان و سایر فعالیت های شدید قرار دارند باید آب نارگیل را به همان اندازه که بدنشان احتیاج دارد در رژیم غذایی خود قرار دهند. آب نارگیل جایگزین الکترولیت های از دست رفته می شود و هیدراتاسیون را برای بدن فراهم می کند و سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. آب نارگیل یک جایگزین مناسب برای آب است، زیرا خوش طعم تر از آب معمولی است و مقدار زیادی مواد مغزی در آن وجود دارد.

خواص تغذیه ای نارگیل برای داشتن بدنی سالم

آب نارگیل به عنوان ماده غذایی مغذی تر و سالم تر از شیر معرفی شده است. آب نارگیل حاوی اسید لوریک است که معادل شیر مادر محسوب می شود. به طور طبیعی استریل شده است زیرا از طریق پوسته نارگیل محافظت شده است. همچنین خماری را درمان می کند. آب نارگیل یک نوشیدنی طبیعی است که مس تواند سطح خون را یکنواخت کند.

خواص نارگیل در جلوگیری از عفونت های مجاری ادراری

خواص طبیعی دیورتیک نارگیل عفونت های دستگاه ادراری را درمان می کند. این باعث می شود جریان ادرار به طور طبیعی از عفونت پاکسازی شود.

خواص نارگیل برای بهبود کلسترول خون

نارگیل به بهبود سطح کلسترول خون در بدن کمک می کند و خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. چربی اشباع شده در نارگیل کلسترول خوب را در بدن افزایش می دهد و LDL را در یک زیرمجموعه بی خطر کنترل می کند. این بهبود کلسترول در جلوگیری از بروز خطرات قلبی عروقی موثر است و به طور قابل توجهی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.

خواص نارگیل در کنترل اسیدیته و تیر کشیدن قلب

آب نارگیل می تواند به کاهش اسیدیته و رفع مشکلات قلبی کمک کند.

خواص نارگیل در داشتن دوران بارداری مطلوب

آب نارگیل استریل است و برای زنان باردار بسیار مناسب است. آب نارگیل سیستم ایمنی و سلامتی مادر و نوزاد را بهبود می بخشد و از عفونت و سایر بیماری ها جلوگیری می کند. همچنین باعث افزایش سطح مایع آمنیوتیک برای بهبود سلامت کلی جنین می شود.

خواص نارگیل در مبارزه با باکتری ها

نارگیل حاوی مقادیر زیادی از مونولورین و اسید لوریک است که به نابود کردن باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها کمک می کند و عفونت را از بین می برد.

خواص نارگیل برای بهداشت دهان و دندان

آب نارگیل می تواند به عنوان یک دهان شویه برای از بین بردن باکتری های دهان، کاهش تنفس بد و بهبود کلی سلامت دندان استفاده شود.

خواص نارگیل برای داشتن استخوان ها و دندان های سالم

خوردن نارگیل به طور مرتب از رشد استخوان ها و داشتن دندان های سالم حمایت می کند. خواص نارگیل باعث بهبود توانایی بدن در جذب کلسیم و منگنز می شود که به رشد استخوان کمک می کند. همچنین از پوکی استخوان جلوگیری می کند، یعنی وضعیتی که استخوان ها را نازک و شکننده می کند و تراکم آن را از بین می برد. بنابراین جایگزین سالمی برای کسانی است که تحمل لاکتوز را ندارند.

خواص نارگیل برای سلامت پوست

نارگیل اغلب در قالب روغن در صنایع و محصولات آرایشی استفاده می شود تا سلامت و ظاهر پوست و مو را بهبود بخشد.

خواص نارگیل برای سلامت مو

نارگیل به مو برای درمان مشکلات ریزش مو کمک می کند. آب نارگیل و روغن نارگیل هر دو می توانند به درمان ریزش مو کمک کنند. موهای خود را با آب نارگیل یا روغن نارگیل قبل از رفتن به حمام برای مدیریت موهای غیرقابل تحمل و جلوگیری از شکستگی موها ماساژ دهید. این امر باعث می شود مو نرم، صاف و قابل انعطاف باشد.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و نارگیل در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

نویسنده 18 فوریه, 2018
خواص تمپه

تغذیه

خواص تمپه برای سلامتی

نویسنده 17 فوریه, 2018
خواص روغن جعفری

تغذیه

خواص روغن جعفری برای سلامتی

نویسنده 15 فوریه, 2018
خواص چای موز

تغذیه

خواص چای موز برای سلامتی

نویسنده 14 فوریه, 2018
بالا