ارتباط با ما

آیا دیابتی ها می توانند هندوانه بخورند؟

آیا دیابتی ها می توانند هندوانه بخورند

تغذیه

آیا دیابتی ها می توانند هندوانه بخورند؟

افراد مبتلا به دیابت، باید در مقادیر محدودتری هندوانه مصرف کنند.

آیا دیابتی ها می توانند هندوانه بخورند؟

برای کسانی که دائما قند خون خود را کنترل می کنند، این طور به نظر می رسد که افراد دیابتی نمی توانند هندوانه بخورند، اما پیش از حذف این میوه شیرین از رژیم غذایی تان، می بایست تعدادی از عوامل را در نظر بگیرید. طبیعی است که افراد مبتلا به دیابت، باید در مقادیر محدودتری هندوانه مصرف کنند.

آیا افراد دیابتی می توانند هندوانه بخورند؟

به طور کلی، بیماران دیابتی بایستی در طول روز مصرف کربوهیدرات خود را گسترش دهند تا قند خونشان دچار نوسان نشود. هندوانه می تواند بر روی قند خون تاثیر منفی بگذارد، به ویژه هنگامی که بیش از حد خورده شود، بنابراین همیشه باید بصورت کنترل شده توسط افراد دیابتی مصرف شود. هندوانه لزوما بهترین میوه برای دیابت نیست، اما حاوی لیکوپن و دیگر آنتی اکسیدان ها می باشد و همچنین دارای مقدار زیادی آب و انواع ویتامین ها است. برخی از این اثرات می توانند سلامت قلبی و دیگر جنبه های متابولیکی را بهبود بخشیده و از خطر بالقوه نوسان قند خون جلوگیری کنند.

برای افرادی که دیابت دارند، مصرف هندوانه در مقادیر کم مشکلی بوجود نمی آورد، اما توجه داشته باشید اگر قصد کنترل قند خون خود را دارید مصرف هندوانه در مقادیر زیاد بویژه در تابستان ایده خوبی نیست.

ارزش غذایی هندوانه

مشخصات تغذیه ای هندوانه کاملا قابل توجه است، زیرا حاوی مقادیر مناسبی ویتامین C، ویتامین B، ویتامین A، پتاسیم، منیزیم و مس و همچنین غلظت بالایی از لیکوپن و سایر آنتی اکسیدان ها است. با توجه به شاخص گلیسمی هندوانه (GI)، که ۷۲ می باشد و عدد بسیار بالایی محسوب می شود، می توان نتیجه گرفت که افراد دیابتی باید از مصرف این میوه اجتناب کنند. با این حال، بار گلیسمی (GL)  این میوه بسیار پایین است و عدد آن ۵ است و این به این دلیل است که محتوای کربوهیدرات این میوه نسبت به وزن آن بسیار کم است.

نکاتی که افراد دیابتی در هنگام خوردن هندوانه باید رعایت کنند

اگر شما فقط در طول فصل تابستان هندوانه می خورید، حتی اگر دیابت دارید، به سادگی می توانید خوردن آن را مدیریت کنید. مقدار کربوهیدرات ۳ فنجان هندوانه تازه به اندازه یک موز می باشد و از نظر مقادیر کربوهیدرات معادل هستند. بنابراین شما بیش از حد نگران نباشید زیرا به سادگی می توانید از میزان مصرف کربوهیدرات خود در طول روز مطلع شوید. به یاد داشته باشید، برخی از اجزای دیگر موجود در هندوانه مانند لیکوپن واقعا می توانند به تنظیم دیابت کمک کنند. فقط سعی کنید هندوانه را به مقدار متوسط​ مصرف کنید و باعث تشدید دیابت و خطرات مرتبط با آن نشوید.

به طور خلاصه، شاخص گلیسمی هندوانه (GI) که ۷۲ است و بسیار بالا محسوب می شود، یک مقیاس است. با این حال، بار گلیسمی (GL) هندوانه ۵ است و به این معنی است که شما اگر هم مبتلا به دیابت هستید می توانید آن را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده ۳ اسفند, ۱۳۹۶
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده ۲ اسفند, ۱۳۹۶
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده ۱ اسفند, ۱۳۹۶
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶
ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

نویسنده ۲۹ بهمن, ۱۳۹۶
بالا