ارتباط با ما

خواص بروملین برای سلامتی

خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

خواص بروملین و استفاده از آن برای درمان برخی مشکلات مربوط به سلامت، یک درمان معمول سنتی محسوب می شود.

خواص بروملین برای سلامتی

خواص بروملین و استفاده از آن برای درمان برخی مشکلات مربوط به سلامت، یک درمان معمول سنتی محسوب می شود، اما این آنزیم دارای برخی عوارض جانبی می باشد که باید از آن ها آگاه باشید.

بروملین چیست؟

بروملین عصاره آنزیمی است که می تواند از میوه های خاصی در خانواده Bromeliaceae و بیشتر از همه از ساقه های آناناس تهیه شود. در واقع بروملین ترکیبی از آنزیم های پروتئولیتیک است که قادر به هضم پروتئین های متابولیزه می شود. این امر می تواند برای همه قسمت های بدن از سیستم گوارش تا مفاصل و استخوان ها مهم باشد. این آنزیم برای صدها سال یک بخش از طب سنتی محسوب می شود و ثابت شده است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. در حالی که در سال های اخیر بحث های زیادی در مورد اثربخشی بروملین بر روی سلامتی صورت گرفته است، شواهد بی نظیر و سنتی نشان می دهند که این آنزیم اثرات قابل توجهی بر روی سلامت انسان دارد.

خواص بروملین

بروملین خواص زیادی برای سلامتی دارد و می تواند در درمان آسم، بیماری های خود ایمنی، آرتروز، درد مفصلی و اختلالات گوارشی موثر باشد.

پارگی رباط صلیبی

برخی از مطالعات در مورد خواص ضد التهابی و بهبودی التهابات به وسیله عصاره بروملین انجام شده است و برای افرادی که دچار پارگی تاندون یا رباط صلیبی شده اند، مصرف این عصاره می تواند به روند بهبودشان کمک کند و درد را کاهش دهد.

آلرژی و آسم

این آنزیم قادر به مقابله با واکنش های آلرژیک و آسم از طریق سیستم ایمنی بدن است. با مانع شدن از واکنش های آلرژیک غیر ضروری، این مکمل می تواند باعث افزایش کیفیت زندگی شما و کاهش التهاب در سراسر بدن شود.

جلوگیری از سرطان

برخی مطالعات نشان می دهند که عصاره بروملین می تواند تولید سیتوکین ها را کاهش دهد که می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند. همچنین می تواند باعث افزایش سطح آپوپتوز یا مرگ سلولی شود و توانایی سلول های سرطانی را برای گسترش و تکثیر کاهش می دهد.

بیماری های التهاب روده ای

به عنوان یک ترکیب ضد التهابی قوی، آنزیم بروملین می تواند به تسکین روده کمک کند و بسیاری از بدترین علائم بیماری عروق کرونر مانند اسهال، ناراحتی معده، باد کردن و گرفتگی را کاهش می دهد. این عصاره همچنین می تواند برای سایر اختلالات گوارشی مفید باشد.

خواص بروملین برای درمان عفونت سینوس

هنگامی که شما دچار عفونت سینوسی می شوید، این امر می تواند زندگی شما را مختل کند، اما با استفاده از مکمل بروملین می توانید عفونت سینوسی را کاهش دهید و سیستم ایمنی خود را با مصرف این مکمل تقویت کنید.

ریکاوری بعد از جراحی

پس از جراحی یا آسیب دیدگی، بدن شما نیاز به زمان برای استراحت و بهبودی دارد. عصاره بروملین برای افزایش سرعت فرآیند بهبود زخم، در داخل و خارج از بدن استفاده می شود.

آرتروز و درد مفاصل

برای افرادی که به طور مرتب از آرتروز و درد مفاصل رنج می برند و همچنین مشکلات دیگری مانند تندونیت دارند، استفاده از این مکمل می تواند باعث ایجاد حالت ضد درد و ضد التهابی برایشان شود، در نتیجه مکمل بروملین می تواند باعث کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی شود.

منابع غذایی بروملین

اگر میخواهید از این آنزیم بیشتر در رژیم غذایی خود استفاده کنید، پیدا کردن پودر عصاره بروملین یک انتخاب آسان است، اما منابع غذایی هم وجود دارد که سرشار از  بروملین هستند. بیشترین غلظت بروملین در هسته و ساقه آناناس پیدا می شود، بنابراین خوردن آن بطور مستقیم یا گرفتن آب آن یک راه خوب برای جذب مقدار زیادی آنزیم بروملین است. اگر شما مقدار زیادی آناناس را مخلوط کرده و سپس آب غلیظ آن را مصرف کنید، می توانید از این آنزیم مفید بهره ببرید. با این حال، همانطور که ذکر شد، خرید عصاره بروملین از فروشگاه ممکن است ساده ترین راه برای افزایش میزان بروملین در بدن باشد.

اثرات جانبی و مضرات بروملین

ممکن است برخی عوارض جانبی به دلیل مصرف این عصاره بصورت غذا یا به شکل مکمل برای افراد بوجود بیاید، از جمله عوارض آن موارد زیر است:

بارداری: اگر باردار هستید یا به فرزند خود شیر می دهید، به دلیل اینکه تحقیقی در مورد مضرات بروملین در این زمینه صورت نگرفته، بنابراین از این عصاره استفاده نکنید.

آلرژی: اگر شما در معرض ابتلا به آلرژی هستید یا دارای حساسیت نسبت به شیره گیاهی، آناناس، گرده، رازیانه، گندم یا کرفس هستید، ممکن است نسبت به بروملین نیز حساسیت داشته باشید.

مسائل و مشکلات مربوط به گوارش: بعضی افراد نیز بعد از استفاده از این عصاره دچار مشکلات و ناراحتی های گوارشی و اسهال می شوند بخصوص زمانی که تازه مصرف بروملین را آغاز می کنند.

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و بروملین در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

نویسنده 18 فوریه, 2018
خواص تمپه

تغذیه

خواص تمپه برای سلامتی

نویسنده 17 فوریه, 2018
خواص روغن جعفری

تغذیه

خواص روغن جعفری برای سلامتی

نویسنده 15 فوریه, 2018
خواص چای موز

تغذیه

خواص چای موز برای سلامتی

نویسنده 14 فوریه, 2018
بالا