ارتباط با ما

ویتامین های مفید برای پوست

ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

استفاده از ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست بسیار ضروری می باشد.

ویتامین های مفید برای پوست

استفاده از ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست بسیار ضروری می باشد و یک روش عاقلانه و آسان برای محافظت از بزرگترین قسمت بدن شما محسوب می شود که با افزایش سن و سایز شما، پوست تان هم بزرگتر می شود.

ویتامین ها برای سلامت پوست

ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست و نگهداری از آن پوست را هیدراته می کنند که این امر باعث جایگزینی طبیعی سلول های مرده با سلول های جدید و جلوگیری از عفونت و استرس اکسیداتیو در سلول های آسیب دیده و همچنین پیشگیری از ایجاد التهاب در پوست می باشد. اگر شما به دنبالکاهش روند فرآیند پیری، درمان زخم های ظاهری، از بین بردن لکه های تیره و قسمت های زبر پوست، افزایش کشش و یا کاهش التهابات پوستی هستید، ویتامین ها یک گزینه عالی برای انجام این کارها هستند.

بهترین ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

بهترین ویتامین های موجود برای پوست شما شامل ویتامین A، ویتامین E و ویتامین K است.

ویتامین A

این ویتامین بعنوان یک آنتی اکسیدان به روش های مختلفی می تواند به پوست کمک کند از جمله درمان چین و چروک که با خنثی سازی اثرات رادیکال های آزاد می تواند این کار را انجام دهد. مقادیر بالایی از این ویتامین در هویج، اسفناج، انبه و سیب زمینی شیرین وجود دارد.

ویتامین B3

این ویتامین اغلب به عنوان نیاسین نامیده می شود و اغلب در محصولات آرایشی از آن استفاده می شود زیرا باعث ایجاد پوستی درخشان می شود و سستی پوست را کاهش می دهد و از پیری پوست پیش از موعد جلوگیری می کند. همچنین می تواند قرمزی پوست را در شرایط التهابی کاهش دهد.

ویتامین C

ویتامین C به دلیل نقش آن در تولید کراتین، که برای سلول های جدید مورد نیاز است، می تواند باعث کاهش لکه های سنی و لکه های قرمز شود.

ویتامین E

این ویتامین بعنوان یک آنتی اکسیدان مطمئنا بهترین عامل برای نگهداری از پوست می باشد، زیرا به حفظ رطوبت کمک می کند و می تواند علائم آکنه را از بین ببرد، در حالی که همزمان می تواند جذب ویتامین A در بدن را بالا ببرد.

ویتامین K

ویتامین K نوعی مکمل است که شما برای بهبود زخم های پوستی به آن نیاز دارید و به طور کلی باعث گردش خون بهتر در هر بخشی از پوست می تواند شود.

ویتامین D

این ویتامین به طور دقیق با سیستم ایمنی بدن و توانایی بدن برای مبارزه با عفونت ارتباط دارد. ویتامین D برای پوست بسیار مهم است زیرا پوست بطور دائم توسط پاتوژن های خارجی و سموم مورد آسیب قرار می گیرد. این ویتامین همچنین علائم آکنه را کاهش می دهد.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا