ارتباط با ما

خواص چغندر برای سلامتی بدن

خواص چغندر

تغذیه

خواص چغندر برای سلامتی بدن

خواص چغندر در کاهش فشار خون، سلامتی قلب، جلوگیری از سرطان، حفظ سلامت کبد و موارد دیگری موثر است

خواص چغندر برای سلامتی بدن

خواص چغندر در کاهش فشار خون، سلامتی قلب، جلوگیری از سرطان، حفظ سلامت کبد و افزایش انرژی در بدن و بسیاری موارد دیگر موثر است.

چغندر گیاهی است با فواید بسیار که پخته ی آن را لبو می گویند . بخش های خوراکی این گیاه هم برگ آن است و ،هم ریشه آن. در برگ های این گیاه در طول روز قند تولید می شود و هنگام عصر اگر برگ آن را خام بخورید کاملاً شیرین است.

مصرف شیره ی چغندر نیز از قدیم رواج داشته است و رنگ زیبای آن موجب می شده که آن را مانند خون انسان بدانند.

درباره چغندر

چغندر گیاهی است، دارای برگ های پهن و درشت و گلوله مانند. این سبزی به دو رنگ دیده شده: سفید و قرمز مایل به بنفش.

ریشه چغندر، پیازی است. رنگ ریشه چغندر ممکن است زرد، سرخ و سفید باشد. ریشه چغندر به صورت خام قابل استفاده و مصرف است و اغلب آن را پخته مصرف می کنند که همه به نام لبو آن را می شناسند.

ریشه کلفت چغندر، مواد غذایی و به خصوص ساکاروز (شکر) را در خود ذخیره می کند. برگ های چغندر هنگام روز در مقابل نور آفتاب، ساکاروز می سازند و شب ها آن را به ریشه ها می دهند. مقدار ساکارز در هر منطقه متفاوت است.

برای اولین بار، چغندر در مدیترانه و جنوب غربی آسیا دیده شد. چغندر به عنوان غذا از 2000 سال قبل شناخته شده بود.

رومی ها و یونانی ها از این سبزی به عنوان غذا استفاده می کردند. یونانی ها برای خنک شدن خونشان، چغندر مصرف می کردند.

ترکیبات چغندر

چغندر حاوی مقدار زیادی عنصر پتاسیم ، فسفر  ، کلسیم  ، گوگرد ، ید ، آهن و مس است و همچنین عناصر بسیار کمیابی مثل روبیدیوم (RUBIDIUM) و کاسیوم (CAESIUM) در آن وجود دارد. کربوهیدرات ، کمی پروتئین و ویتامین هایی چون B1  و B2  ، نیاسین ، B6، B12  و C  در آن موجود است.

خواص چغندر در کاهش فشار خون

من مطمئن نیستم که آفتاب در هر بیست و چهار ساعت افزایش می یابد، اما فشار خون ما قطعا در طول این مدت برای دفعااتی افزایش می یابد.

حداقل برای اکثر ما این قضیه اتفاق می افتد. به خصوص وقتی از ما تقاضا می شود که یک کار را به بهترین نحو انجام دهیم. برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خون می توانید چغندر مصرف کنید.

آیا می خواهید رابطه بین چغندر و فشار خون را بدانید؟ در مطالعه ای که در دانشگاه ملین ماری لندن انجام شد، مصرف آب چغندر در طی چهار هفته باعث کاهش فشار خون را نشان شد. از نظر کارشناسان، این به خاطر وجود نیترات در چغندر است که بدن آن را به اکسید نیتریک تبدیل می کند و در این روند، عروق خونی گسترش می یابد.

همچنین، مصرف آب چغندر به طور مرتب می تواند این اثرات خوب بر روی فشار خون را تداوم ببخشد. مصرف 250 میلی لیتر آب چغندر در روز می تواند اثراتی به مراتب بهتر از داروهای ضد فشار خون داشته باشد. اما قبل از انجام این کار حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

مطالعات دیگری که توسط دانشگاه نیوکاسل لندن انجام شد نشان داد که مکمل های نیترات معدنی و چغندر قند باعث کاهش فشار خون می شوند. این امر می تواند برای افرادی که در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی هستند مفید باشد.

حفظ سلامتی قلب

وجود نیترات در چغندر فشار خون را پایین می آورد و خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش می دهد.

یک هفته مصرف منظم آب چغندر می تواند استقامت و فشار خون را در افراد مسنی که خطر ابتلا به نارسایی قلبی آنها را تهدید می کند بهبود ببخشد.

همچنین مصرف خوراک چغندر باعث جلوگیری از انفارکتوس میوکارد (انسداد جریان خون به بافت در قلب) می شود.

با توجه به گزارش منتشر شده توسط دانشگاه ایالتی کانزاس، چغندر قند باعث بهبود تحویل اکسیژن به بافت های عضلانی و ماهیچه ها می شود. هنگامی که بافت های عضلانی برای کار کردن اکسیژن کافی در اختیار ندارند، در روند کارکرد انها اختلال ایجاد می شود و ظرفیت خود را برای حرکت دادن مناسب دست و پاها از دست می دهند. این امر باعث کاهش فعالیت بدنی می شود که در نهایت منجر به بیماری قلبی می شود.

جلوگیری از سرطان

عصاره چغندر می تواند به جلوگیری از سرطان سینه و پروستات کمک کند. دلیل آن حضور بتینین (یک فرم بتالین) در چغندر است.

در تحقیقات دیگری که در دانشگاه هوارد در واشنگتن انجام شد، مشخص شد مصرف خوراک چغندر برای پیشگیری از سرطان ریه و پوست مفید است.

هنگامی که چغندر همراه با عصاره هویج مصرف می شود، به درمان لوسمی کمک می کند. مطالعات متعدد از ویژگی های ضد سرطانی و شیمی درمانی چغندر پی برده اند.

در مطالعه دیگری در فرانسه، مصرف چغندر به طور قابل توجهی تسریع در کاهش سلول های سرطانی را نشان داد.

مصرف چغندر برای حفظ سلامت کبد

وجود کلسیم، بتائین، ویتامین B، آهن و آنتی اکسیدان ها، در چغندر، آن را تبدیل به یکی از سالمترین مواد غذایی برای سلامت کبد کرده است. چغندر همچنین صفرا را نازک می کند، به طوری که به راحتی می تواند از طریق کبد و روده کوچک گردش داشته باشد و این امر باعث افزایش سلامت کبد می شود.

بتایین موجود در چغندر همچنین به حذف سموم کبد کمک می کند. فیبر موجود در چغندر سمومی را که از کبد حذف شده اند، پاکسازی می کند تا اطمینان حاصل شود که این سموم مجددا وارد بدن نمی شود.

همچنین کبد حاوی روی و مس است که هر دو از سلول های کبدی در مقابل استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

چغندر می تواند از آسیب اکسیداتیو کبد محافظت کند.

خواص چغندر برای افزایش سطح انرژی

مطالعات نشان داده اند که چغندر باعث می شود که عضلات سوخت و ساز بیشتری داشته باشند و در نتیجه باعث افزایش استقامت در فعالیت های روزانه می شود. در یکی از این مطالعات مردان 19 تا 38 ساله شرکت کرده بودند که می بایست با دوچرخه های ورزشی دوچرخه سواری کردند. آنها با مصرف یک و نیم لیتر آب چغندر در طی روز، قادر به انجام 16 درصد دروچرخه سواری بیشتر بدون خستگی نسبت به زمانی که آب چغندر مصرف نکرده بودند شدند.

نیترات موجود در چغندر باعث این امر می شود. همچنین دانشمندان معتقدند که نیترات موجود در چغندر به عملکرد بهتر جریان خون، سیگنال های سلولی و هورمون ها کمک می کند که این ها همه در افزایش سطح انرژی نقش دارند.

در یکی از مطالعات افرادی که چغندر مصرف کرده بودند توانستند به طور متوسط ​​به میزان 41 ثانیه سریعتر از کسانی که چغندر مصرف نکرده بودند 5 کیلومتر را بدوند. علت این است که چغندر می تواند ظرفیت حمل اکسیژن در خون را بالا ببرد. همچنین باعث کاهش میزان اکسیژن مورد نیاز برای فعالیت عضلات می شود و میزان اکسیژن مصرفی توسط عضلات را بهینه می کند.

مطالعه دیگری نشان داد که مصرف چغندر عملکرد ورزشکاران زن قایق سوار در رشته کایاک زنانه در سطح بین المللی را می تواند افزایش دهد. ورزشکاران دو بار 70 میلی لیتر از چغندر را دو ساعت قبل از مسابقه خورده بودند و تغییرات شگفت انگیزی را در زمان مسابقه مشاهده کردند.

همچنین ثابت شده است که چغندر برای بهینه کردن مصرف اکسیژن در ورزش استفاده می شود. در آزمایشاتی که بر روی موش انجام شده بود، مکمل های آب چغندر باعث افزایش جریان خون در اندام شد. سبزیجات همچنین می توانند عملکرد ورزش در افراد مبتلا به بیماری شریان محیطی را بهبود بخشند.

مقابله با التهاب

وجود مواد مغذی مانند فولات، فیبر و بتالین، چغندر را در میان بهترین مواد غذایی ضد التهابی موجود در روی زمین جای می دهد.

طبق مطالعاتی که گروهی از ایرانی ها در خصوص چغندر قند کرده اند، به خصوص آب چغندر، این ماده غذایی در درمان التهاب موثر است. همچنین عصاره چغندر می تواند التهاب را در کلیه ها درمان کند.

افزایش سلامت مغز

مصرف چغندر باعث بهبود عمل اکسیژن رسانی به کورتکس سومیوتومور (ناحیه مغزی که معمولا در مراحل اولیه زوال عقل آسیب می بیند) می شود.

هنگامی که افراد پا به سن گذشته مبتلا به پرفشاری خون یک مکمل آب چغندر مصرف می کنند، عملکرد مغز آنها بسیار شبیه به افراد جوانتر خواهد بود.

نیترات موجود در چغندر در بدن ما تبدیل به اکسید نیتریک می شود. این اکسید نیتریک اجازه می دهد تا سلول های مغز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در نتیجه این امر افزایش سلامت مغز را موجب می شود. نیترات همچنین موجب افزایش جریان خون به مغز می شود.

برای جلوگیری از آلزایمر، مصرف آب چغندر توصیه می شود. کسانی که آب چغندر می نوشند از مغز سالم تر و عملکرد شناختی بهتری برخوردار هستند.

براساس مطالعه دیگری در انگلستان، وجود نیترات در رژیم غذایی می تواند جریان خون در مغز را بهبود دهد. این امر یاعث عملکرد بهتر مغز می شود.

کاربرد چغندر در کنترل قند خون

این مورد بیشتر مربوط به چغندر قند است. فیبر موجود در چغندر قند می تواند ازدیاد قند خون را کاهش دهد.

مصرف آب چغندر برای جلوگیری از ازدیاد قند خون پس از غذا (در طول یا بعد از ناهار و شام) مفید است.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به تغذیه و چغندر در سایت سلامت گو با موضوعات تغذیه، درمان بیماری، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم و خواص مواد غذایی مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
خواص انبه خشک

تغذیه

خواص انبه خشک برای سلامتی

نویسنده 2 مارس, 2018
خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

نویسنده 1 مارس, 2018
خواص برگ تمشک قرمز

تغذیه

خواص برگ تمشک قرمز برای سلامتی

نویسنده 28 فوریه, 2018
خواص بروملین

تغذیه

خواص بروملین برای سلامتی

نویسنده 27 فوریه, 2018
خواص کره کاکائو

تغذیه

خواص کره کاکائو برای سلامتی

نویسنده 26 فوریه, 2018
خواص آنزیم پاپایا

تغذیه

خواص آنزیم پاپایا برای سلامتی

نویسنده 25 فوریه, 2018
خواص برگ پاپایا

تغذیه

خواص برگ پاپایا برای سلامتی

نویسنده 24 فوریه, 2018
خواص فلفل سیاه

تغذیه

خواص فلفل سیاه برای سلامتی

نویسنده 22 فوریه, 2018
خواص روغن پالم

تغذیه

خواص روغن پالم برای سلامتی

نویسنده 21 فوریه, 2018
خواص روغن بادام زمینی

تغذیه

خواص روغن بادام زمینی برای سلامتی

نویسنده 20 فوریه, 2018
خوردن سیب زمینی خام

تغذیه

خوردن سیب زمینی خام و اثرات آن

نویسنده 19 فوریه, 2018
ویتامین ها برای حفظ سلامت پوست

تغذیه

ویتامین های مفید برای پوست

نویسنده 18 فوریه, 2018
خواص تمپه

تغذیه

خواص تمپه برای سلامتی

نویسنده 17 فوریه, 2018
خواص روغن جعفری

تغذیه

خواص روغن جعفری برای سلامتی

نویسنده 15 فوریه, 2018
خواص چای موز

تغذیه

خواص چای موز برای سلامتی

نویسنده 14 فوریه, 2018
بالا