ارتباط با ما

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

خواص انبه آفریقایی

تغذیه

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

خواص انبه آفریقایی برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است.

خواص انبه آفریقایی برای سلامتی

خواص انبه آفریقایی برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است. انبه آفریقایی متابولیسم و سوخت و ساز را در بدن افزایش می دهد و مانع از چاقی می شود. همچنین دیابت را کنترل می کند و گردش خون را افزایش می دهد.

انبه آفریقایی میوه ای است که به طور گسترده در دسترس نیست، اما به دلیل بهره مندی از مواد مغذی و منافع سلامتی منحصر به فردی که دارد در برخی از نقاط جهان بسیار محبوب است.

انبه آفریقایی چیست؟

این میوه با عنوان علمی Irvingia gabonensis شناخته می شود و درخت انبه آفریقایی نیز به همین نام مشهور است. این میوه ها بومی منطقه غربی و مرکزی آفریقا هستند که معمولا به عنوان انبه وحشی، انبه بوش یا اوگبونو نیز شناخته می شوند. درختان انبه آفریقایی می توانند تا 40 متر رشد کنند، و وزن میوه های سبز مایل به نارنجی را براحتی بر روی ساقه های خود تحمل می کنند. در حالی که قسمت گوشتی انبه آفریقایی محبوب ترین بخش این میوه است که مصرف می شود، هسته های آن نیز بسیار ارزشمند هستند. روغن هسته انبه آفریقایی سرشار از چربی های سالم و سایر ترکیبات فعال مفید است که می توان این روغن را از هسته آن استخراج کرد، یا آن را برشته کرد یا بصورت خام خورد.

خواص انبه آفریقایی برای کاهش وزن

یکی از دلایل اینکه این میوه های عجیب و غریب در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است، تاثیرات ظاهری آن در کاهش وزن است. گوشت انبه آفریقایی برای این اهداف مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما تعدادی مطالعه بر روی عصاره هسته انبه آفریقایی انجام شده است که نشان می دهد مواد تشکیل دهنده فعال آن نه تنها می توانند سطح کلسترول را کاهش دهند، بلکه می توانند متابولیسم را تحریک کنند و به طور قابل توجهی موجب افزایش سوخت و ساز بدن شوند. هنگامی که این عصاره به طور مرتب استفاده می شود، ثابت شده است که موجب کاهش وزن می شود. همچنین برای جلوگیری از اشتها بسیار موثر است، که این خاصیت یکی دیگر از راه های جلوگیری از پرخوری است که موجب کاهش کالری می شود.

خواص انبه آفریقایی

بهترین خواص خوردن انبه آفریقایی شامل تنظیم دیابت، افزایش گردش خون و افزایش کلی سلامت قلب و عروق است.

دیابت را کنترل می کند

ثابت شده است که افرادی که به طور منظم هسته های خام انبه آفریقایی را مصرف می کنند یا عصاره آن را به صورت منظم مصرف می کنند، می توانند قند خون خود را بهتر کنترل کنند و مانع از نوسانات خطرناک قند خون که بیماران دیابتی باید از آن اجتناب کنند می شوند.

گردش خون را افزایش می دهد

با وجود مقدار قابل توجهی از آهن در این میوه، خوردن مقداری از این میوه شیرین برای فراهم آوردن افزایش گردش خون عالی است و منابع و اکسیژن را هر کجا که بدن بیشتر به آن نیاز دارد فراهم می کند.

محافظت از سلامت قلب

مواد فعال موجود در عصاره انبه آفریقایی قادر به کاهش کلسترول و تحریک متابولیسم هستند، که هر دو می تواند منجر به کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شود.

جلوگیری از سرطان

یکی دیگر از مواد فعال موجود در این میوه، اسید الاجیک است که به فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی در بدن مرتبط است.

اثرات جانبی و مضرات انبه آفریقایی

مصرف بیش از حد انبه آفریقایی می تواند منجر به مشکلات خواب، سردرد و نفخ شکم شود. البته این موارد تنها زمانی اتفاق می افتد که افراد بیش از حد از این میوه یا عصاره آن مصرف کنند. مواد فعال موجود در آن نیز می توانند در افرادی که تمرکز بسیار پایینی دارند تاثیر گذار باشند. آلرژی هم به این میوه وجود دارد، گرچه مواردش نادر هستند.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در تغذیه

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا