ارتباط با ما

سفیدی مو و تاثیر رنگ مو بر آن

سفیدی مو

زیبایی

سفیدی مو و تاثیر رنگ مو بر آن

سفیدی مو و تاثیر رنگ مو بر آن

علت سفیدی مو در اشخاص مختلف این است که زمانی که فعالیت سلول های ملانوسیت کاهش می یابد و این سلول ها کم کار می شوند

علت سفیدی مو در اشخاص مختلف این است که زمانی که فعالیت سلول های ملانوسیت کاهش می یابد و این سلول ها کم کار می شوند در واقع ساخت ملانین متوقف می شود زیرا مسئولیت ساخت و ایجاد ملانین به عهده این سلول ها می باشد. در نتیجه می توان گفت که استفاده از رنگ مو در سفیدی مو تاثیری ندارد.

داروی درمان سفیدی مو

تا این زمان هنوز دارویی ساخته نشده که بتواند سفیدی مو را به طور کامل برطرف کند. ولی با توجه به عقاید مختلفی که در افراد وجود دارد بعضی ها برای پوشاندن موهای سفید خود از رنگ مو استفاده می نمایند. تا بحال دلیل منطقی وجود نداشته است که ثابت کند استفاده از رنگ مو باعث سفیدی موی سر می شود یا روند سفید شدن مو را سریعتر می کند. زیرا سفیدی مو در اثر کم شدن فعالیت سلول های ملانوسیت بوجود می آید و این فعل و انفعال در زیر پوست و در پیاز مو اتفاق می افتد.

نکات انتخاب رنگ موی خوب

اگر می خواهید از رنگ مو برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید باید توجه داشته باشید که آن رنگ مو از استانداردها و مجوزهای لازم برخوردار می باشد و همین طور رنگ کردن موهایتان را به افراد با تجربه و حرفه ای بسپارید زیرا اگر میزان غلظت رنگ مو مناسب نباشد می تواند به پوست و موی شما آسیب برساند و به دلیل استفاده از بعضی مواد شیمیایی مضر باعث سفیدی مو شود.

رنگ موهایی که به صورت فله ای و بسته بندی نشده و بدون مجوزهای لازم در فروشگاه ها و مراکز آرایشی بفروش می رسند به هیچ عنوان تایید شده نمی باشند و تذکر داده می شود که از مصرف این نوع رنگ ها خودداری شود. ممکن است موادی در این رنگ موها استفاده شده باشد که حتی منجر به سفیدی مو شود.

راه حل مقابله با مشکلات پوست و مو

اگر رنگ موی خوب مصرف نکنید و دچار مشکلات پوست و مو شوید یا نسبت به رنگ موی خاصی حساسیت یا آلرژی داشته باشید می بایست حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. یکی از مهمترین عواملی که در ایجاد رنگ موی انسان ها تاثیر زیادی دارد ژنتیک می باشد. همچنین دلایل دیگری از جمله تغذیه، بیماری های ارثی و عوامل طبیعی و محیطی از موارد موثر در رنگ مو و سفیدی مو هستند.

تاثیر ژنتیک در رنگ مو

هر کدام از انسان ها در هنگام تولد دارای رنگ موی خاصی هستند. جنس مو در زمان تولد نازک می باشد و کمرنگ می باشد. در انتهای یک سالگی نوزاد موهای اولیه او ریخته و بجای آن موی دائمی یا به اصطلاح موهای ترمینال رشد می کنند. در صورتیکه نوزاد در سن یک سالگی دچار سو تغذیه با بیماری ژنتیکی و ارثی شود دچار چند رنگی و کم پشتی مو می شود مانند بیماری کوآشیو کور که از این دسته بیماری ها می باشد. موضوع سفیدی مو یکی از دلایلش می تواند ژنتیک افراد باشد.

در صورتیکه شخص سالم باشد و دارای مشکل خاصی نباشد معمولا در سن 6 یا 7 سالگی رنگ موهای او ثابت می شود و دارای موهای نرمال و طبیعی می شود.

این مسئله را به یاد داشته باشید که ضخامت موها در سن بلوغ بیشتر شده و حدودا در 25 سالگی و سنین بیشتر ممکن است چند تار موی سفید رنگ بر روی سر پیدا شود که مهمترین دلیل سفیدی مو ژنتیک می باشد.

با مرور سوابق خانوادگی و فامیلی چند نفر از بستگان خود می توانید متوجه این موضوع شوید که تعدادی از افراد فامیل دچار این مشکل هستند و در نتیجه نمی توان از آن به عنوان یک بیماری نام برد. اما به هر حال شما می بایست سایر موارد از جمله کم کاری و پرکاری تیروئید، کمبود ویتامین، کمبود پروتئین و همین طور تعدادی از اسید آمینه ها را بررسی نمایید.

سن شروع سفید شدن مو

در زنان سن سفید شدن مو از 30 تا 35 سال به بعد شروع می شود و سفیدی مو در مردان از 35 تا 40 سال به بعد است و از این سنین به بعد سفیدی مو افزایش پیدا می کند.

دلایل سفید شدن موها بسیار زیاد می باشد ولی آنچه دلیل اصلی آن می باشد کاهش فعالیت سلولهای ملانوسیت می باشد که این سلول ها مسئولیت ایجاد ملانین را به عهده دارند که باعث ایجاد رنگ مو می شود. به این نکته توجه داشته باشید که تا این زمان هیچ دارو و عنصری ساخته نشده است که به طور کامل بتواند سفیدی مو را متوقف کند در نتیجه اشخاص باید حواسشان بسیار جمع باشد و فریب تبلیغات دروغین بعضی از شرکت ها و کمپانی ها را که می گویند با استفاده از محصولات آن ها در طول زمان بسیار کمی سفیدی مو را برطرف می کنند را نخورند.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد این موضوع به قسمت مطالب مربوط به زیبایی، سفید شدن مو و رنگ مو در سایت سلامت گو با موضوعات خواص مواد غذایی، درمان بیماری، تغذیه، زیبایی، تناسب اندام و زندگی سالم مراجعه کنید.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب بیشتر در زیبایی

سرخط مطالب

درمان ریزش مو با قرص اکوفن

درمان

درمان ریزش مو با قرص اکوفن

نویسنده 21 ژوئن, 2018
چه ویتامینی برای ریزش مو خوب است

تغذیه

چه ویتامینی برای ریزش مو خوب است؟

نویسنده 20 ژوئن, 2018
قرص فیناستراید برای ریزش مو

درمان

مصرف قرص فیناستراید برای ریزش مو

نویسنده 19 ژوئن, 2018
هزینه عمل اسلیو معده

درمان

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

نویسنده 18 ژوئن, 2018
تاثیر قرص لووتیروکسین بر ریزش مو
چگونه روغن خراطین اصل را بشناسیم

زیبایی

چگونه روغن خراطین اصل را بشناسیم

نویسنده 15 ژوئن, 2018
عنبر نسارا برای چسبندگی رحم
شنبلیله برای چسبندگی رحم
روغن چریش برای مو

زیبایی

خواص روغن چریش برای مو

نویسنده 27 می, 2018
روغن زیتون برای مو

زیبایی

5 خاصیت روغن زیتون برای مو

نویسنده 26 می, 2018
آب لیمو برای رشد مو
استفاده از روغن کرچک برای مو
روغن سیاه دانه برای مو
روغن شترمرغ برای مو
دلایل رایج ریزش مو

زیبایی

دلایل رایج ریزش مو

نویسنده 22 می, 2018
از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا