ارتباط با ما

خواص روغن نارگیل برای سلامت مو

خواص روغن نارگیل

زیبایی

خواص روغن نارگیل برای سلامت مو

خواص روغن نارگیل برای سلامت مو بسیار مفید است

خواص روغن نارگیل برای سلامت مو

خواص روغن نارگیل برای سلامت مو بسیار مفید است. اگر فکر می کنید چیزی وجود داشته باشد که شما با استفاده از آن بتوانید موهای خود را شاداب، با طراوت و سالم نگه دارید، آن چیز روغن نارگیل است.

ما از مادران و مادربزرگهایمان درباره خواص شگفت انگیز روغن نارگیل و تعریف از آن چیزهای زیادی شنیده ایم. اما، چند نفر از ما واقعا از مزایای زیادی که روغن نارگیل دارد استفاده کرده ایم؟

این چیزی است که می خواهیم در این مطلب از سایت سلامت گو به آن بپردازیم؛ یعنی راه های متعددی که با استفاده از روغن نارگیل می توانیم سلامت موهای خود را حفظ کنیم.

مختصری در مورد خواص روغن نارگیل

به عبارت ساده، روغن نارگیل چیزی جز روغن چربی که از نارگیل بدست می آید نیست. این روغن در آشپزی و در محصولات آرایشی استفاده می شود.

یکی از معروف ترین خواص روغن نارگیل این است که می تواند به حفظ سلامت موهای شما کمک کند. به همین دلیل است که روغن نارگیل برای سلامتی مو بسیار مفید است در میان خانواده ها از محبوبیت زیادی برخوردار است و مصرف بیشماری در منازل دارد.

اکثر ما فقط می دانیم که روغن نارگیل برای مو مناسب است. اما آنچه نمی دانیم این است که از چه راه هایی می توانیم از این مفید بودن استفاده کنیم.

در اینجا سعی می کنیم راههای مختلفی که می توانید از مزایای متعدد روغن نارگیل برای موهای خود بهره ببرید به شما  ارائه کنیم.

درمان ریزش مو با خواص روغن نارگیل

این مشکل از جمله مشکلاتی می باشد که بشر را در سنین مختلف با چالش و سردرگمی روبرو کرده است. اما روغن نارگیل همواره یک درمان طبیعی و مفید برای مشکل ریزش مو است.

این روغن از زمان های قدیم در هند برای مراقبت از مو و حفظ سلامت آن استفاده شده است. همچنین با ترکیب کردن آن با سایر گیاهان سعی شده است تا داروهای مختلفی برای ریزش مو به وجود بیاورند.

شما می توانید برگ مریم گلی را در روغن نارگیل جوشانده و مخلوط بدست آمده را به پوست خود اضافه کنید تا سلامت مو را بهبود بخشد. این روغن همچنین می تواند با آهک یا گشنیز برای بدست آوردن نتایج مطلوب مخلوط شود.

روغن نارگیل، دارای مقدار نسبتا بالایی از پروتئین های مو است. این امر باعث می شود تا به راحتی به ریشه مو نفوذ کرده و ریزش مو را درمان کند.

همچنین مشخص شده است که ماساژ پوست سر به طور منظم با روغن نارگیل ولرم می تواند جریان خون را بر روی پوست سر تحریک کند، که به نوبه خود به استحکام و مقاومت بیشتر مو کمک می کند.

خواص روغن نارگیل برای خنک کردن پوست سر

مالیدن و اعمال روغن نارگیل به پوست سر می تواند یک اثر خنک کنندگی شگفت انگیز را به پوست سر بدهد. این امر می تواند برای افرادی که از عرق شدید پوست سر رنج می برند بسیار مفید باشد. روغن نارگیل سلامت پوست سر شما را افزایش می دهد و موهای شما را به خوبی تغذیه می کند.

خواص روغن نارگیل در درمان شوره سر

شوره سر می تواند یک مشکل بسیار شرم آور باشد و شما هرگز نمی دانید که همه راه هایی که برای کنترل شوره سر از طریق مصرف شامپوها و محصولات بهداشتی دیگر از طریق تلویزیون عنوان می باشد تاثیری در درمان شوره سر دارد یا خیر. اینجا جایی است که روغن نارگیل می تواند نجاتبخش باشد.

اسانس های چرب مختلف موجود در روغن نارگیل حاوی عناصری می باشد که در درمان شوره سر بسیار موثر هستند، در نتیجه به شما کمک می کند تا بخوبی به مقابله با این وضعیت بپردازید. استفاده منظم از روغن نارگیل می تواند برای همیشه به از بین بردن شوره سر کمک کند.

همچنین می توانید روغن نارگیل را با آب گرم و روغن کرچک مخلوط کنید تا موهای سر شما را از شوره سر محافظت کند.

یک مطالعه در هند انجام شد که در آن بر روی مجموعه ای از بیماران دچار شوره سر از قسمت های شمالی و جنوبی کشور و مجموعه دیگری از افراد سالم آزمایشاتی انجام شد. بعد از اعلام نتیجه آزمایشات مشخص شد که موارد شوره سر در اکثر بیماران ساکن جنوب هند که به عادت به استفاده مرتب از روغن نارگیل دارند شدید نیست.

خواص روغن نارگیل در محافظت از پوست سر در برابر شپش ها

این آفت های کوچک بر روی پوست شما می تواند باعث خجالت و سرافکندگی شما شود. اکثر محصولاتی که ادعا می کنند پوست سر شما را در برابر این شپش ها محافظت می کنند خودشان می توانند به پوست و مو آسیب برسانند. اما این موضوع در مورد روغن نارگیل صدق نمی کند و این روغن معجزه آسا می تواند شما را از شر این آفت های پوست و مو نجات دهد.

به راحتی میتوانید پوست و موی سر خود را با روغن نارگیل مرطوب کنید و سپس با استفاده از یک شانه خوب شپش ها را از روی پوست و موی سر خود حذف کنید.

همچنین استفاده از روغن نارگیل به کاهش انگل ها و جلوگیری از شپش زدن موی سر کمک می کند.

بر اساس تحقیق انجام شده توسط دانشگاه آریزونا، روغن نارگیل جایگزین ایده آلی برای شامپوهای آفت کش موی سر (که ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر باشد) باشد.

خواص روغن نارگیل باعث حفظ رطوبت می شود

حفظ رطوبت یکی از بهترین خواصی است که در روغن نارگیل موجود است و بوسیله آن می تواند سلامت مو را تضمین می کند. روغن نارگیل دارای ظرفیت حفظ رطوبت بالا است و همچنین پایدار است و نمی توان آن را براحتی تجزیه و یا تبخیر کرد.

روغن نارگیل رطوبت را در موهای شما حفظ می کند و آنها را مرطوب و نرم نگه می دارد.

استفاده از یک ماسک موی ساخته شده از روغن نارگیل می تواند به موهای شما در حفظ رطوبت کمک زیادی کند.

خواص روغن نارگیل در جلوگیری از آسیب به مو

روغن نارگیل نقش مهمی در جلوگیری از کاهش میزان پروتئین هم برای موهای آسیب دیده و هم موهای سالم دارد. روغن نارگیل سرشار از اسید لوریک است و به راحتی به ریشه مو نفوذ می کند و در نتیجه باعث جلوگیری از آسیب به مو می شود.

به علت کمبود پروتئین های طبیعی، موهای آسیب دیده بسیار شکننده هستند. روغن نارگیل حاوی مقادیر زیادی از این پروتئین های مو است و می تواند به مقدار کافی این پروتئین ها را برای تغذیه فولیکول های مو فراهم می کند.

شما می توانید روغن نارگیل را کمی گرم کنید و روی پوست و موی خود بمالید و آن را بر روی پوست و موی خود ماساژ دهید. بگذارید روغن نارگیل یک ساعت بر روی پوست و مو باقی بماند و سپس با شامپو آن را شستشو دهید (مطمئن شوید که شامپو حاوی محرک های قوی نیست).

روغن نارگیل موثرترین روغن در بین روغن های گیاهی برای جلوگیری از آسیب مو است. بنابراین بهتر است موهای آسیب دیده با روغن نارگیل درمان شوند.

خواص روغن نارگیل برای درمان جوش و آکنه

وجود جوش بر روی پوست سر می تواند تحریک کننده باشد. این ممکن است به دلیل تابش بیش از حد خورشید در زمستان یا تابستان رخ دهد. برای جلوگیری از جوش باید از مو نگهداری و مراقبت کنید و پوست تان را همیشه تمیز کنید. گاهی ماساژ موهای شما با مخلوط نارگیل و روغن زیتون نیز می تواند از بوجود آمدن جوش جلوگیری کند و جوش را درمان کند.

اما اگر مشکل همچنان باقی بماند، همیشه بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی است که آن را تبدیل به یک درمان ایده آل برای جوش پوست و سایر مشکلات پوستی می کند.

خواص روغن نارگیل برای درمان موخوره

متداولترین درمانی که برای موخوره توصیه می شود این است که موها را کوتاه کنیم. اما اگر این مشکل فقط در چند رشته مو رخ دهد، می توانید از روغن نارگیل برای درمان آن استفاده کنید. به راحتی موهای خود را با مخلوط روغن نارگیل و بادام برای چند دقیقه ماساژ دهید. این امر به بهبود یافتن قسمتهای شکسته مو کمک می کند.

محققان به این نتیجه رسیدند که علاوه بر مرطوب نگه داشتن موها، روغن نارگیل می تواند موخوره را نیز درمان می کند. استفاده از روغن نارگیل یکی از بهترین راه های کاهش ریزش موهای خشک است.

خواص روغن نارگیل به عنوان نرم کننده پوست

بهترین چیز در مورد روغن نارگیل این است که طبیعی است و عاری از مواد شیمیایی خطرناک که در محصولات مراقبت از موی تجاری استفاده می شود، است. حضور مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای چرب متوسط بصورت زنجیروار آن را جایگزین مناسب و ایده آلی برای مرطوب کننده های شیمیایی می کند.

برای داشتن موهایی سالم و خوش حالت، شب روغن نارگیل ولرم را به موهای خود بمالید و صبح آن را بشویید. این کار را هر چند روز یکبار برای داشتن موهای سالم، درخشان و قوی انجام دهید.

مواد مغذی موجود در روغن نارگیل به ریشه مو نفوذ کرده و طراوت و شادابی و لطافت عمیقی را برای موها فراهم می کنند. روغن نارگیل منبعی غنی از ویتامین E و K است، نرم کننده ای عالی است و نقش مهمی در رشد مجدد موهای آسیب دیده ایفا می کند.

خواص روغن نارگیل برای حالت دادن به موها

روغن نارگیل گرما و حرارت ایجاد شده بر روی پوست را با خنک سازی آن از بین می برد و به همین دلیل است که توسط افراد برای حالت دادن به مو استفاده می شود. هنگامی که آن را بر روی پوست سر می مالیم، گرمای سر را از بین می برد و پس از آن، هنگامی که روغن در تماس با مو قرار می گیرد، آن را کنسانتره می کند و مانند یک ژل مو عمل می کند و می تواند به موها حالت دهد.

روغن نارگیل را می توان برای جلوگیری از ژولیده شدن و به هم پیچیده شدن موها نیز استفاده کرد. مقدار کمی از روغن نارگیل را به آرامی به موهای خود، به ویژه در نواحی درهم و در نهایت آسیب دیده مو بمالید تا موها از حالت درهم و به هم تابیده شده خارج شوند.

روغن نارگیل باعث بهبود موهای آسیب دیده و شکسته با نفوذ در ریشه مو می شود. روغن نارگیل همچنین موها را پوشش داده و درهم رفتگی موها را بعد از شستشو از بین می برد.

اینجانب فرشاد سلیمانی مهندس رشته فناوری اطلاعات، متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت هستم.

ثبت نظر

گذاشتن باسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر در زیبایی

سرخط مطالب

از بین بردن موهای سفید
بیماری های کلیوی

درمان

بیماری های کلیوی: دلایل و علائم

نویسنده 6 مارس, 2018
خواص هندوانه زرد

تغذیه

خواص هندوانه زرد برای سلامتی

نویسنده 5 مارس, 2018
کالری آناناس

تغذیه

کالری آناناس چقدر می باشد؟

نویسنده 4 مارس, 2018
قند موجود در آناناس

تغذیه

قند موجود در آناناس چقدر است؟

نویسنده 3 مارس, 2018
بالا